Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0tce kiedy rozrząd?


vasta

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy auto 90000 po leasingu i goście w tym salonie nie mieli informacji co ile zmienić rozrząd. Właściwie sam nie wiem co tam siedzi łańcuch czy pasek. Co ile trzeba zmienić? Auto jest listopad 2009 więc ma 4 lata i tak zaleca się chyba wymianę przynajmniej co 5lat (przy pasku) P.s wiem że to forum megane ale mam ten sam problem z peugeotem boxerem 2.2 ten sam, przebieg. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z listopada 2009 to ma 5 lat a nie 4 i na Twoim miejscu bym nie czekał i zmieniał (nie ma łańcucha jest pasek). Na pewno bym nie zwlekał do katalogowych 120tyś tym bardziej jeśli go nie użytkowałeś od nowości. Ja mam z maja 2009 i wymieniłem perę miesięcy temu przy przebiegu 60 tyś. (dodatkowo zmotywowało mnie, że przy rozgrzanym silniku zacząłem słyszeć jakiś hałas/klekotanie w okolicy paska akcesoriów, którego wcześniej nie było i który ustał po wymianie). Warto oprócz paska rozrządu i jego osprzętu wymienić też właśnie pasek akcesoriów (ten, który napędza klimę i alternator) i skontrolować/wymienić jego napinacz. Podobno zdarza się, że jak pęknie to potrafi wkręcić się w pasek rozrządu co może skończyć się niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!