Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Scenic 1.9TD jak wyciągnąc rozrusznik


Rekomendowane odpowiedzi

Slawek K, te zgrzyty to prawdopodobnie nie odbijająca zębatka bendiksa. A co do wyciągnięcia rozrusznika, powiem tylko tyle, że podjechałem kiedyś do elektryka bo rozrusznik słabo kręcił. Pierwszą reakcją na informację co moją Renię boli były słowa jednego z pracowników: "O k...... tylko nie rozrusznik w Scenicu!!!!" Ponoć demontaż + naprawa i zamontowanie z powrotem, bez opuszczania ramy pomocniczej to 6 godzin roboty. W moim przypadku skończyło się wymianą dogorywającego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabawa przednia jest. Bez kanału i jak tego nie robiłeś, bez mechanika się nie obejdzie. Śruby trochę ukryte i dostęp fatalny.

- odłączamy akumulator.

- odkręcamy osłonę od spodu auta

- odkręcamy dwa przewody w rozruszniku

- odkręcamy 3 śruby mocujące rozrsznik, dość długawe.

Ja na warsztacie byłem od 11:45 do 17:15 - tyle trwały roboty z drobną przerwą (10 min) kiedy mechanik udał się na magazyn po części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za powyższe rady.

byłem u mechanika i nawet nie chciał sie tego podejmowac (za dużo roboty), dlatego chciałem sie wziąśc za to sam (kanał mam) zrobiłem jedno podejscie i tez mi sie odechciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc !Niewiem czy chcesz jeszcze tą " instrukcję wydobywania rozrusznika"?

 

Ja to robiłem w ten sposób :

 

-odłaczenie akumulatora

- zrzucenie lewego koła

-odkrecic kabel zasilający na akumulatorze (klucz14)

-od spodu odkrecasz śrubę na klucz 16

-odkrecasz śrube troszkę powyżej tez na klucz 16

-od strony koła nad skrzynią biegów jest śruba tez na klucz 16 nasadowy z przegubem i przedłużką minimum 50cm

-wyjmujesz rozrusznik podciagając go do góry tyłem tak żeby bendix był skierowany do dołu

-obracasz nim tak zeby złapac luz jak juz złapiesz to ciagniesz do dołu (on praktycznie juz sam zjezdza).

Najpierw zajmowało mi to pół dnia teraz doszedłem juz do dwudziestu minut:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozek00, powiedz mi gdzie Ty na tym Ślonzku mieszkasz ?

Nie ukrywam, że przydała by mi się pomoc z wyjęciem rozrusznika, coś mi ostatni nie zapala auto, a objawy są takie jakby rozrusznik się zacinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

dla potomnych

jesli musisz wyjac rozrusznik to pokoleji:

-wyjac aku i jego podstawe

odlaczyc komp za akumulatorem

zobaczymy dwie sruby na klucz 13 ktore sa na łączeniu silnika i skrzyni

wchodzimy pod auto

odkrecamy osone

odkrecamy 4 sruby 13 trzymajace katalizator

jedna 13 trzymajaca rozrusznik

i wtedy pojawuia sie problem

rozrusznik nie wychodzi zapiera sie o katalizator

wtedy w mojej glowie zrodzil sie pomysl odkrecenia trzech srub przy turbo dokrecajace katalizator do turbo

i9 sie okazalo ze po odkreceniu katalizatora od turbo spokojnie go odgiolem i rozrusznik wyszedl bez wiekszego problemu

odkrecilem 8 i 14 srubki trzymajace przewody i rozrusznik byl moj:D

wiec wszystkie odkrecania polosi i rozpinania zawieszenia sa zbedne

mi ze srubkami przy turbo poszlo latwo bo dwa miesiace temu zmienialem

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych

jesli musisz wyjac rozrusznik to pokoleji:

Mało przydatny ten Twój "poradnik" Piszesz w wątku dotyczącym Scenica I PhI, a tu jest ciut inaczej.

W tym momencie nie chce mi się wykazywać różnic, poza tym odkopałeś posta sprzed 6 lat. ;)

Praktycznie Twój post jest do wywalenia. Dlaczego? Poczytaj regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!