Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki samochod wybrać ...


impio

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

przymierzam się pomału do zmiany samochodu na coś nowszego, mam na oku:

- opel insignia 2011-2012 2,0 160KM cosmo-kombi

- peugot 508sw,2012 2,0 hdi 163KM (z dachem panoramicznym xd)

- audi a4 2,0 tdi 2010

- bmw 3 2010

co sądzicie o tych wyborach ? jakieś uwagi techniczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na renówkowym forum szukasz inforamcji o takich autach?

Ja powiem tak:

Insignia 2.0 160KM Cosmo - ładna z zewnątrz, w środku ładnie, ale fotele to dla babci 80-90 lat, nie ma tam czegoś takiego jak trzymanie boczne. Osiągi - porażka, ciasno w środku, jak jesteś wysoki to będziesz głową zahaczał o podsufitkę i uchwyty na ręce. Konsola bardzo fajna, ale jak siedziałem w środku, to miałem wrażenie, że siedzę w jakimś bunkrze.

 

508 - nie siedziałem, ale miałem okazję jechać 2.0 HDI z hybrydą niby 200KM. Miałem wrażenie, że swoją meganą 160KM zrobiłbym z tego wiatrak, przyspieszenie przykre, automat bym ocenił na 4/6 pkt.

 

BMW 3 kombi - porównywałem ze swoją meganą 3 kombi - właściciel BMW był zaskoczony, że tak dużo miejsca jest w meganie, a ja byłem zaskoczony, że BWM z 2008 roku ma wnętrze jak polonez z 1995.

 

Rozejrzyj się za megane III/Laguną III z dieslem 2.0 dCi co najmniej 150KM - myślę, że będziesz bardzo zadowolony bo wybór jest duży, auta zazwyczaj fajnie wyposażone, silnik bezawaryjny, no i tanie w zakupie w porównaniu do wskazanej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie! to nie tak ze wszystko byleby nie renault :( po prostu nowe renówki nie podobają mi się tak jak ww modele. To nie jest forum fanatyków meganki :P więc jestem spokojny, że nikt mnie nie ukrzyżuje :D

Laguna GT - wolałbym jednak coś popularniejszego z prostego powodu, łatwiej wybrzydzać wśród dostępnych modeli.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagun jest bardzo dużo z pakietami GT, czasami można trafić pięknie wyposażone sztuki, ale z 1,5 co dla mnie jest dyskwalifikacją.

Sam się rozglądam za L3 ale póki co nic ciekawego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superB ładny ale nie podobaja mi się: tylna klapa bez lamp i przednie lampy :/

 

coś więcej o e60? rocznik? cena ? ale mam wrażenie, że to samochód znacznie droższy niż te które podałem wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co się pchać w jakieś e60 które będzie mieć przebieg zbliżony do autobusu. Jeżeli superb nie odpowiada to osobiście szukałbym Insigni w wersji cosmo. Miałem cosmo co prawda VC - wypas, klapa elektrycznie podnoszona i zamykana z pilota, podgrzewane, wentylowane fotele, elektrycznie wysuwany hak, jest dosłownie wszystko, tylko pamiętaj że polskie cosmo to bidota, które równa się niemieckiemu elegance :mrgreen:. W tym budżecie na pewno upolujesz coś pewnego i zadbanego (chyba że chcesz kupić 2011 za 30tyś :mrgreen:)

Insignia 2.0 160KM Cosmo - ładna z zewnątrz, w środku ładnie, ale fotele to dla babci 80-90 lat, nie ma tam czegoś takiego jak trzymanie boczne. Osiągi - porażka

tylko to jest auto o klase wyższą wiec inna kategoriwa wagowa, po programie będzie sobie na pewno radzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 35ty zł :P zdaję sobie sprawę, że zadbany egzemplarz jest droższy od ściąganego szrotu i nie mam złudzeń, że ktoś odda dobry wóz za darmo, a przed sprzedażą wymieni wszystko .. pewnie skończy się na insigni cosmo + chip do 190KM, teraz czas poszukiwań :(

Spike96 - w moim świecie tak to nie działa, chyba wiesz za ile chcesz sprzedać samochód? :)

PS

posiada/posiadał ktoś bmw z3? jakie wrażenia ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kombi, ta klapa ma dobre 20 cm. (co prawda tylko na oko) szerokości i dość mocno wchodzi w bagażnik.

 

Dodano: 02 sty 2015 - 13:23

wrażenie z zewnątrz, że bagażnik pochłonie wszystko, co będe chciał. Po otwarciu bagażnika, tak nie jest klapa bagażnika wnika z 10 cm do środka, a drugie 10 cm to zderzak. Ale cóż, to służbowe więc i tak dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!