Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona sonda ? Wymieniać


pabloalvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dnia 5.01.2015 na komputerze pojawił się komunikat "sprawdź układ wydechowy " zaświeciła się kontrolka check engine oraz kluczyk pomarańczowy .

Pojechałem więc do diagnosty. Po sprawdzeniu pod komputerem samochodu odnalazł błąd "obwód grzania sondy lambda rząd 1 czujnik 2 - przerwa zwarcie do masy"

Wyjęli sondę coś polutowali założyli. Po uruchomieniu silnika było ok. Pojechałem do domu i tu już ponownie komunikat się wyświetlił na wyświetlaczu. Dziś wróciłem do mechanika lecz wizyta dopiero na piątek. Czy wymagana będzie wymiana sondy ?

 

Czy tego rodzaju komunikat informuje mnie o uszkodzeniu sondy czy może być uszkodzone jednak coś innego np. cewki, a sonda jako czujnik zadziałała ?

 

Samochód jest z 2007r. 1.6 112km przebieg jeśli prawdziwy to 120tys.

Cięcie

Dodaję zdjęcie wydruku błędów z komputera.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być koszt oryginalnej w serwisie ?

Lub jaka to jest ta oryginalna tzn firma/producent

Może naprawdę bardziej opłaca się oddać auto do ASO i niech naprawią to eksperci ?

Może sam bym zakupił oryginalną sondę i wymienił, a kontrolki zgasną po usunięciu problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMENS VDO – A2C59513186Z -414,45zł

DENSO – DOX-2002 -241.09 zł

NGK – OZA659-EE6 0380 -286,74 zł

To z katalogu intercars. Co do ASO, to różnią się nawet między sobą, także lepiej zapytać u źródła.

Jeśli nie czujesz się na siłach to może zrobić to ASO lub dowolny warsztat, bo to żadna filozofia. Ważne by mieli kompa, bo zgodnie ze sztuką warto by było usunąć błąd sondy z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!