Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe I phII 1.6 16V - problem z obrotami


The69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam duży problem. Wiem, że temat był już poruszany setki razy, lecz swojego przypadku nie znalazłem.

Samochód z rana po odpaleniu ma strasznie wysokie obroty ok. 2000 - 2500. Po dodaniu gazu na biegu jałowym tak do 4000 - 5000 obrotów, praca silnika się poprawia i obroty spadają tak do ok 1200. Po przejechaniu kawałka drogi (parę km) obroty są już poprawne, lecz podczas jazdy, gdy zmieniam bieg obroty skaczą póki nie wrzucę biegu. Przepustnica była czyszczona przez mechanika. Silniczek krokowy też wymieniałem (lecz był to taki za 20 parę zł). Jeżeli może to być wina silniczka to jaki polecacie kupić?

Pozdrawiam i dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był już poruszany setki razy, lecz swojego przypadku nie znalazłem.

Skoro wiesz to po co pytasz? Twój przypadek jest taki jak większość dotycząca tego problemu.

Nieszczelność na dolocie

Nie wiem, co ten mechanik robił, a Ty nie piszesz czy problem pojawił się nagle czy po tym czyszczeniu.

To jak wróżenie z fusów.

Syk który słychać na filmiku to prawdopodobnie świt zasysanego powietrza.

Poruszaj przepustnicą, silniczkiem krokowym, sprawdź czy nie ma tam jakiegoś "wolnego" otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, sprawdzę to. Możecie mi jeszcze wytłumaczyć tylko dlaczego na zimnym silniku i przy wysokich obrotach jak dodam gazu to obroty od razu ustępują? Przecież przy jednym przygazowaniu samochód się nie rozgrzeje...

Edytowane przez The69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zasysanego powietrza/płynu do wymiany. Na podstawie temperatury silnik ustala odpowiednią prędkość obrotową wału aż do momentu uzyskania 90st. Jeżeli są problemy na drodze to trzeba po kolei wykluczać wadliwe czujniki. Dla przykładu w mojej jednostce jest tak:

thumb_hosting_zdjec_1421497349__ds2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!