Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DZIWNE Problemy z odpaleniem Reni 1.6 16V 2004


1szejker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakichś szczególnych problemów nie mam z moją Reni, ale ostatnio zauważyłem taką przypadłość. Autko zwykle odpala od pierwszego kopa a czasem musi troszkę pokręcić nim zaskoczy. Kilka razy nawet zgasł zaraz po odpaleniu. Jak Reni stoi nawet 2-3 dni pali bez problemów, a jak postoi np kilka godzin a w tym czasie otworzę drzwi, włączę radio (bez odpalania) i potem zamknę samochód to wtedy po paru godzinach ma taki problemy z odpaleniem. Zapali ale musi pokręcić. To tak jakby t czasie kiedy otwieram drzwi pobór prądu był tak duży że rozładowuje akumulator. Dodam tylko że mam nowy akumulator (3 miesiące).

Co to może być????

 

Myślałem że może czujnik położenia wału, ale to się dzieję bardzo rzadko. Cewki to raczej też nie są. Więc co? Czy ktoś już się z czymś takim spotkał?

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem zdarza się że odpala za 2,3 raazem , anieraz za 1. Wyczyściłem czujnik położenia wału i nic. Na badaniu kompem wyświetlił problemy z 3 cylindrem, ale to się nie powtóżyło. Też nie wiem co dalej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cewek to dodam tylko, że ja też wymieniałem cewkę (na szczęście tylko jedną - albo na nieszczęście dopiero jedną :( :) ) i to właśnie na 3 cylindrze. Może ta 3 cewka ma coś wspólnego z zapalaniem ??? Mam jedną zapasową nową, którą wożę na wypadek jak jakaś klęknie w polu, to spróbuję podmienić na kilka dni i zobaczę czy coś się zmieni. Spróbuje też przeczyścić czujnik położenia wału. Powiedzcie tylko czym? Czy samym spirytusem wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale silnik po odpaleniu pracuje ruwno nie szarpie chodzi super. Mam pytanko czy muszę czekać na hasła kompa czy mogę wsiąść, nacisnąć sprzęgło włożyć kartę i zaraz kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. podczepię się do tematu.

 

mam megankę z 2000 1.6. i wielki problem z odpalaniem. czasami samochód poprostu nie chce odpalić ! tzn. przekręcam kluczyk zapalają się wszystkie kontrolki przekręcam dalej i słychać tylko rzężenie silnika. i brak zapłonu :evil: wtedy trzeba wysiąść pójść na spacer wrócić i modlić się żeby odpalił :roll: jest to o tyle denerwujące że dzieje się to zawsze kiedy gdzieś się śpieszę ! czy ktoś miał taki problem? co z tym zrobić?

 

byłem u mechaników ale oni nie potrafią stwierdzić co to jest... :roll: bo zawsze jak u nich jestem to megi odpala jak nówka... już nawet zacząłem do niej czule mówić :?: czasami pomaga :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewik twój problem to ewidentnie czujnik położenia wału, mialem ten samproblem silnik kręci ale auto nie paliło po wymianie czujnika wału problem ustapił

co do gdybań 1szejker'a to gdybyś mial słaby akum to nie krecił byś nim zbyt długo tylko odrazu by zdechł, wiec tez przyczyny problemów szukaj gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewik twój problem to ewidentnie czujnik położenia wału, mialem ten samproblem silnik kręci ale auto nie paliło po wymianie czujnika wału problem ustapił
wielkie dzięki :?::!: na pewno tego spróbuję.

 

powiedzcie mi jeszcze gdzie ten czujnik jest. :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy - na zimnym silniku odpalał od pierwszego dotknięcia a na ciepłym czasami trzeba było wieki kręcić. Po uruchomieniu żadnych problemów. W warsztacie od razu wymienili czujnik położenia wału i od tego czasu absolutnie żadnych problemów z odpalaniem ;-)

Pad cewki raczej nie powoduje problemów z odpaleniem ale za to nierówną pracę po uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!