Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dTi ciężko pali zimny po dłuższym postoju


przemkomac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Megane 1.9 dTi jednak nie chce palić po kilkugodzinnym postoju np. po nocy czy postoju na parkingu pod szkołą lub zakładem. Początkowo pomagało podpompowanie paliwa ręczną pompką, co sugerowało że spływa ono z układu, ale teraz nie zawsze to pomaga. mechanik posprawdzał zaworki zwrotne, założył dodatkowy, ale i to nie przyniosło żadnego rezultatu. Filtr paliwa też nowy. Pompa podaję paliwo na wtryski, a silnik tylko czasem zaskoczy, a tak to tylko kręci rozrusznik i nie łapie. Aż za którymś razem zapali ze strzała i później już odpala normalnie. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną lub spotkał się z podobną sytuacją?

Pozdrawiam I czekam na pomoc, bo po mału tracę cierpliwość :/

Edytowane przez przemkomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam przyrządu do badania wtrysków. w jaki inny sposób mogę je sprawdzić? Podejrzewam, że nie wystarczy takiego wtrysku wykręcić i zobaczyć jak tryska czy leje? Czy może być to wina przesuwnika kąta wtrysku w pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie powiedzieć co może być. Sprawdzałeś świece żarowe czy grzeją (dochodzi prąd) i czy same świece na pewno są sprawne :?: Podjedź do pompiarza to wtryski sprawdzi. U mnie mam jednego co sprawdza za darmo jak się przywiezie same wtryski. Niestety co do pompy to trzeba ją wyjąć. Jeżeli na Clip nie pokazało będy kąta wtrysku to nie to. Odepnij przepływkę i zobacz czy odpali. Czy czujnik położenia wału na pewno jest dobry :?:

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek należało by czujnikiem zegarowym sprawdzić statyczne wyprzedzenie kąta wtrysku. Jeżeli po wymianie rozrządu to nie było zrobione to później pojawiają się problemy z rozruchem po dłuższym postoju.

Kolega zawisza1980 ma doświadczenie w tym zakresie więc pewnie udzieli odpowiednich porad.

Gdy miałem scenica z silnikiem dti po pierwszej wymianie rozrządu wszystko było OK, po drugiej wymianie po pewnym czasie zaczęły się podobne problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. Ustawienie czujnikiem zegarowym kąta wtrysku pomogło. Warto spróbować, wykluczysz przynajmniej jedną z potencjalnych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe na pewno są dobre. Prąd też dochodzi. czujnik wału również jest dobry. Byłem drugi raz na kompie i błędu nie wywaliło. Nie wiem jaki program był za pierwszym razem, ale drugi raz był cdif/2 i na silniku nie było nic poza przepływką. Czy tylko Clip pokaże mi błąd kąta wtrysku?

Kolego gdzie mogę zrobić takie ustawienie czujnikiem zegarowym?

Edytowane przez przemkomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie mogę zrobić takie ustawienie czujnikiem zegarowym?

Będzie ciężko :mrgreen: każdy teraz tylko podchodzi z kablem i kompem. Ustawienie czujnikiem kosztuje przynajmniej w Gdyni od 80zł do nawet 250zł. Ja osobiście zakupiłem sobie czujnik i przedłużkę. Koszt z wysyłką 120zł ale robisz kiedy chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dowiedziałem się, że w okolicy koleś zajmuje się pompami wtryskowymi. Zdobędę na niego namiar i może mi zrobi ustawienie zegarowe. Zobaczymy co to pomoże. Ponowie jeszcze pytanie: czy CDIF/2 pokazałby mi błąd nastawnika kąta wtrysku czy tylko Clip?

Pozdrawiam

 

Dodano: 16 lut 2015 - 11:44

Witam. Problem rozwiązany :) Winnym okazał się czujnik położenia wału. Był zbyt oddalony od wału i przekazywał do komputera złe wskazania do potrzebne do ustawiania kąta wtrysku przy rozruchu.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!