Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2,0 błąd P0300 na gazie na wolnych


mikimegane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem megane II 2007r z fabrycznym lpg. Po rozgrzaniu i przejechani kilkunastu km okazuje się, że co jakiś czas na postoju np. na światłach, na wolnych obrotach na lpg zaczyna migać check. Po dodaniu gazu i przytrzymaniu na wyższych obrotach lub ruszeniu i dalszej jeździe check znika. Byłem na regulacji gazu lecz nic to nie dało. Po podpięciu elm 327 wywala błąd p0103 (gdzieś w opisie znalazłem opis błędu P0103 - Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - wysoki sygnał)

wejściowy*. Poza samym miganiem kontrolki nie widzę żadnych objawów. Co może być przyczyną i jak usunąć problem?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie!

 

Dodano: 03 lut 2015 - 09:41

Byłem wczoraj ponownie u gazownika. Podłączył się do kompa w aucie i na jego sprzęcie wykazał się całkiem inny błąd, a mianowicie P0300, czyli sporadyczne wypadanie zapłonu. Niestety nie pokazuje na którym cylindrze. Skasował błąd i po przejechaniu kolejnych kilkunastu km błąd znowu wskakuje. Z racji że problem występuje tylko na gazie to wypada wykluczyć cewki, nowe świece. Gazowni kazał mi tak jeździć jeszcze przez jakiś czas aż pojawi się informacja na którym cylindrze jest problem. Na moje oko problem pewnie jest w którymś wtryskiwaczy gazu. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie można wykluczyć układu zapłonowego, mieszanka gaz-powietrze ma dużo większy opór elektryczny niż benzyna-powietrze.

Równie dobrze może być to wieszający się wtryskiwacz skoro problem występuje na jałowych obrotach.

Podrzuć zdjęcia instalacji tak z ciekawości, być może to holender i wtedy jest jeszcze pare opcji do sprawdzenia.

PS. Kto Ci to regulował zamiast bazowo wykluczyć problem? Teraz będziesz miał instalację do strojenia na nowo, po wyeliminowaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to może wtryskiwacz, tym bardziej że jak jadę na wyższych obrotach to idzie płynnie, nic nie szarpie, gdyby był problem z iskrą to wydaje mi się, że podczas jazdy też by się coś działo. A tu tylko jak jest rozgrzany i jak się na chwile zatrzymam, choć przypominam sobie, że gazownik mówił mi, że błąd powstał przy 30km bo sprawdzał w zapisanych parametrach zamrożonych. Czy jest jakaś metoda żeby sprawdzić na którym cylindrze jest problem? Mógłbym wtedy coś przemieniać lub wymienić a komputer nie chce tego zdradzić. Instalacja jest na pewno niemiecka.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyczytałem to masz instalację landi renzo- to po prostu włoska instalacja. Bez problemu można podłączyć się pod komputer i pojedynczo wyłączać wtryskiwacze patrząc co się dzieje z czasami wtrysku oraz korektami paliwowymi. Jak masz jakieś potrzeby związane z lpg to możesz śmiało dzwonić.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dopiero teraz zaóważyłemzauważyłem, że jesteś z Mysłowic. Mógłbym przyjechać do ciebie na warsztat na diagnozę clipem i ewentualnie jak uda się znaleźć przyczynę wymienić co trzeba? Najbardziej pasuje mi wolna sobota, bo w tyg. pracuje 9-17

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiły się nowe błędy w opcji prawdopodobne. P0204 czyli obwod wtryskiwacza dla cylindra nr 4 wadliwe dzialanie, i P2003 czyli cząsteczkowa efektywność pułapki pod wartością graniczną. Wydaje mi się że te kody błędów i ich opis odczytane przez mój program autodiagnoza są charakterystyczne dla Opla

Opla, ale jest iskierka nadzieji że problem występuje na 4 garze.

 

Dodano: 06 lut 2015 - 10:15

w linku w moim podpisie jest.

Niestety niewiem co źle robię ale nie pokazuje mi się ten nr. Nawet na twoim profilu

Edytowane przez mikimegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!