Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaszenie silnika


Maryan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W Megane II 2.0 dci od jakiegoś czasu podczas gaszenia silnika występuje nieprzyjemne szarpanie. Przy wciśniętym sprzęgle objaw jest taki sam. Przeglądając fora natknąłem się na informację, że przyczyną może być klapa gasząca. I teraz prośba do właścicieli samochodów z takim silnikiem aby sprawdzili jak zachowuje się gruszka klapki gaszącej przy gaszeniu silnika. U mnie gruszka nie wykonuje żadnego ruchu - a chyba powinna.

Podczas pracy silnika nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Edytowane przez Maryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chłodnicą, mniej więcej w połowie jej wysokości jest gruszka podobna do tej ze zdjęcia - w 2.0 dci cięgno jest w postaci drutu stalowego.

No siłą rzeczy ktoś musi silnik wyłączyć ;)

 

Na forum obowiązują pewne zasady dodawania zdjęć by kiedyś nie zniknęły - Prezes

post-710-0-26996200-1423208177_thumb.jpg

Edytowane przez Maryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Megane II 2.0 dci od jakiegoś czasu podczas gaszenia silnika występuje nieprzyjemne szarpanie. Przy wciśniętym sprzęgle objaw jest taki sam. Przeglądając fora natknąłem się na informację, że przyczyną może być klapa gasząca. I teraz prośba do właścicieli samochodów z takim silnikiem aby sprawdzili jak zachowuje się gruszka klapki gaszącej przy gaszeniu silnika. U mnie gruszka nie wykonuje żadnego ruchu - a chyba powinna.

Podczas pracy silnika nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

miałem taki problem w mojej megii w megii klientów również objawem była zacierająca się sprężarka Klimy zdejmij pasek osprzętu odpal i zgaś zobacz czy jest różnica koszta naprawy spore sprężarka osuszacz oraz chłodnica i czyszczenie układu jak tego nie wymienisz to szkoda wkładać sprężarki bo w układzie będą opiłki

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku problem będzie występować tylko przy włączonej klimie,

Tak myślałem, po tym jak padła klima i ją wymieniłem problem ustał, zdjęcie paska osprzętu nic nie kosztuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy okazji wymiany oleju oglądałem dolną poduszkę silnika. Guma jest troche popękana więc myślę że tu może tkwić problem. Mimo wszystko sprawdzę jeszcze czy nie ma jakichś błędów na komputerze bo na forum Laguny dowiedziałem się, że ten silnik ma elektroniczną klapkę gaszącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!