Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

meganka gaśnie podczas dodawania gazu


m-c-ool

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam meganke 2 ph 1 z 2003r. 1.6 16v w kombiku. Problem pojawił się znikąd. Wszystko było cacy aż tu nagle wczoraj coś się stało i tak, podczas jazdy na LPG skończył się gaz i autko przełączyło się na benzynkę. I wszystko było OK jadąc ze stałą prędkością gdy chciałem wyprzedzić inny samochód, dodałem gazu auto przyśpieszyło po czym przestało reagować na pedał gazu powoli zwalniając aż do całkowitego zgaśnięcia. Na wolnych obrotach jest OK , jak na postoju dodam gazu "do dechy" to dochodzi do 5000 obrotów i znów jest to samo powoli zwalniają obroty aż do zgaśnięcia silnika. Na liczniku nie pojawia się żadna kontrolka nic zupełnie nic ani żeby coś przygasało ani się oświecało. Po prostu po przekroczeniu pewnego poziomu wciśnięcia pedału gazu auto zaczyna powoli zwalniać aż do zera. Proszę o pomoc bo tak się nie da jeździć przy próbie podjechania pod górkę auto potrafi ześwirować i jest koniec. Trzeba znów odpalić i na bardzo lekkim gazie podjeżdżać jak żółw pod górkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale stało się to nagle, wszystko było ok jeszcze nie tak fdawno zatankowałem Verwy i troche na benzynie pojeździłem a tu nagle coś takiego. No tak na gazie chodzi normalnie.

A jest jakas 100% metoda żeby sprawdzić czy to żeczywiście pompa ?

Edytowane przez m-c-ool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeszcze jedną rzecz , jak samochód zgaśnie to bardzo mocno na zewnątrz czuć paliwem

 

zauważyłem coś dziwnego ;/ u mnie już ktoś chyba robił jakiś moding pompy paliwa bo tak : we wtyczce z pompy paliwa jest wypalony jedno gniazdo (gruby czarno-biały kabel, do tego kabla jest przylutowany inny kabel który wchodzi gdzieś do środka do tego plastiku z pompy paliwa (ktoś dorobił dziurę w tym białym plastiku i wprowadził tam ten kabel ) za co jest odpowiedzialny ten przewód ? czy to jest masa ? jak wyciągnąć tą pompę żeby sprawdzić co tam się pod spodem dzieje ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez m-c-ool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się domontuje pompę z zbiornika ? wystarczy wykręcić ten pierścień plastikowy wokół co jest czy jakoś inaczej żeby zobaczyć do czego jest wpięty ten kabelek dodatkowy i czy się nie poluzował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nie odparte ale wrazenie ze to nie pompa paliwa tylko ze auto zalewa paliwo, gdyz barzo mocno czuć paliwem a dzisiaj mialem problem zapalic

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje sprawdzić następujące rzeczy świece, cewki, czujnik położenia wału. Możliwe, że wtryski od benzyny zaciągnęły syf z baku lub zatankowałeś kiepskie paliwo na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się tutaj dziwić, że śmierdzi paliwem, sterownik silnika wydłuża czas wtrysku, aby skompensować ubogą dawkę spowodowaną niskim ciśnieniem, ostatnie cykle przed zgaśnięciem są już tak długie, że paliwo przelewa się przez wtrysk i zaczynamy je czuć.

Manometr potwierdzi lub wykluczy diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety nie mam takiego manometru który by pokazał ciśnienie z pompy ale mam pytanko , czy podpięcie auta pod clip coś da ? czy komputer mierzy jakoś ciśnienie paliwa i czy jesteśmy to wstanie odczytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzy ciśnienia paliwa. Jesteś to w stanie zobaczyć po podpięciu pod kompa na podstawie korekt paliwowych, wykresu sondy, wartości afr, jak również posiłkując się informacjami po podpięciu do sterownika gazu.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, auto znów hula aż miło, nowa pompa, nowy filtr i nowe paliwko :) pozdrawiam i temat chyba do zamknięcia. Dzięki za pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!