Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zdjąć tapicerkę drzwi przednich Scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako, że ostatnio prawie wyrwałem uchwyt regulacji lesterek zewnętrznych w Scenicu II postanowiłem Wam w expresowym tempie podać jak to zrobić. Szkoda, że nie robiłem zdjęć ale było późno i nie miałem czasu.

1) uchwyt regulacji lusterek nie da się wyciągnąć (przynajmniej mi się to nie udało

2) odkręcamy 2 śruby na dole drzwi pod kieszenią (lewa przykręcana jest do mechanizmu szyby trzeba na to zwrócić uwagę skręcając)

3) w uchwycie drzwi tym na tapicerce są wie śruby więc trzeba ściągnąć ozdobny dekielek trzeba go delikatnie podważyć (jeden zatrzask można podważyć od drugiej strony tzn można palcem odszukać otwór z tyłu uchwytu drzwi i zwolnić zatrzask)

4) następnie wyciągamy ten plastikowy element w którym są przyciski elektryki szyb wyjdzie bardzo łatwo jeżeli delikatnie podważymy go od przodu czyli od strony uchwytu drzwi ja targałem z drugiej strony ( od schowka drzwi) to mało zaczepów nie pourywałem

5) po wyjęciu el. szyb mam piękny otworek aby wsadzić rękę i wyciągnąć do góry schowek lecz uprzednio należy w nim wyciągnąć taki platikowy trzpień widać go w środku schowka w przeciwnym razie zrobicie tak jak ja i urwiecie go (to jest jedyna strata jaką poniosłem w czasie ich rozbierania)

6) w klamce też jest śruba tak, że ściagamy dekielek będący we wnęce klamki i odręcamy ją

7) po zdjęciu el. szyb i wyjęciu schowka spokojnie ściągamy ozdobną część tapicerki -uchyty trzymają mocno, że hej

7) po ściągnięciu tego elementu mam część drzwi na wierzchu tam odkręcamy jeszcze jedną śrubkę widać ją na wprost pod ściągniętą ozdobną tapicerką jest i luzik można prawie rozebrać drzwi tylko jeszcze sprawa głośnika ja go odkręciłem i wypiąłem kable

8) tu uwaga ja nie ściągałem klamki gdyż nie było to potrzebne

Złapałem całą pozostałą osłonę drzwi i wystarczy ją unieść do góry pięknie wychodzi z zaczepów. Po wyjęciu tego elementu mamy regulator lusterek pod ręką można go wypiąc i dokładnie sprawdzić co go boli lub wymienić. Ja miałem przepaloną scieżkę (ten element można fajnie rozebrać) ten bajer do wersji ze składanymi lusterkami kosztuje w ASO 150 zł.

 

Mam nadzieję , że komuś się to przyda w razie pytań piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

witam. a jak sie ma tapicerka tylna ? musze wymienic zlamany zaczep rolety tj. cala boczna rolete przeciwsloneczna. dodatkowe pytanie: czy sa to oddzielne elementy (roleta i tapicerka) czy jest to calosc ? i czy jest jakas roznica w lewej i prawej rolecie ? moze inne cenne wskazowki ? troszke z innej beczki ale dzieki za pomoc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roleta jest osobno, odkrec srubke w plastiku /raczce/ pod spodem masz jeszcze jedna odkrecamy lekko calosc w gore i schodzi .ale tapicerka sklada sie z 2 czesci materialowa osobno mozna ja yez zdjac i jest to lepsze rozwiazanie zeby dostac sie do rolety ,musisz ciagnac do siebie bo ona jest na spinkach ale ostroznie bo sie lubia wygiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliście jeżeli ci chodzi czy można ją kupić to nie jest to całość. Chore co ja swoją naprawiałem.

A ściągałem jak wyżej śrubka w rączce i klamce chyba jak dobrze pamiętam. Koszanka te rolety.

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-03-08, 12:36 ]

Kol. tacim- patrząc na Twój profil, to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET :?: Nie mogę tylko załapać, dlaczego wypowiadasz się jak facet :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelolsztyn,

 

Czy mógłbyś zrobić kilka fotek rolety i tapicerki, szczególnie interesuje mnie miejsce w którym roleta chowa się w drzwiach....mam zamiar zainstalować rolety w swoim aucie, ale nie wiem czy będę musiał również wymienić poszycie (tapicerkę) drzwi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi gojgien a chciałbyś aby Ci to wszysko opisała moja żona? Przeca nie będziemy się logować osobno bo po co mamy jeden nick i nam to pasuje. A życzenia dzięki przekażę :?: . Swoją drogą chyba dzisiaj kupie Lagunę to już mnie chyba wywalita z forum bo Scenic sprzedany :?: :?: :)

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-03-10, 11:11 ]

Dzięki za objaśnienie :?: A co do wywalania, to nie przypominam sobie przypadku by ktoś został z forum wywalony z powodu zmiany auta. Nawet tacy, którzy użytkują inne marki są zarejestrowani i działają na tym forum. Zapraszamy więc do dalszego odwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!