Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd INA pompa SKF - czy to oryginał?


koliberek-ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem części do wymiany kompletu rozrządu - trochę poczytałem i wybrałem INA+SKF, a nie np. pompę wody "renomowanej niemieckiej firmy KRAFT", jak to ujął jeden ze sprzedawców z portalu aukcyjnego, ale i tak mam wątpliwości.

 

Czy ta poniższa zbieranina części w pudełku INA Kit 530 0092 10 to typowy zestaw dla tego producenta-pakowacza?

1. Pasek rozrządu INA made in UK,

2. Rolka INA France,

3. Rolka napinająca Litens - łożysko Litens CHINA, część napinająca Litens CANADA,

4. Zaślepki wałków ASA, chromowany naparstek i śruba z wielką podkładką,

5. Naklejka,mini-manual do napinacza,karteczka z jakimiś punktami i 2 listki Corrosion Inhibitora.

 

A pompa wody ma literki SKF i nr części wybite na żeliwnej obudowie, ale jakie tam jest łożysko, tego nie widać. Na pudełku jest Water pump AquaMax i logo SKF z każdej strony. W komplecie uszczelka metalowa. I jeszcze łopatki pompy pomalowane na niebiesko - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy te same silniki. Jak wymieniałem rozrząd to kupowałem części z renault i też miałem rolkę INA, pasek był firmy GATES. Co do rolki napinającej to nie znam firmy. Ja kupiłem zamienniki zaślepek i mi jedna wyleciała, okazało się że jakimś cudem się skurczyła. Założyłem oryginał i już 15 000 bez powtórki.

SKF to wysokiej klasy zamiennik, tak jak wspominałem w oryginale masz montowane ina czy snr.

Edytowane przez nesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki zaślepek nie tobie jednemu wypadły i się nie skurczyła ale one są ciut mniejsze od oryginałów, opisywany często problem na forach, oryginały bardzo ciasno wchodzą, nawet bym powiedział że trzeba je wbić na swoje miejsce...

Stare można próbować odzyskać, wypychając je bokiem nie niszcząc ich, ale do tego trzeba mieć to już opanowane

Oryginały zaślepek kupisz w sklepach za około 30zł (jak masz zniżki to i taniej), np w IC ale mogą mieć spiłowane oznaczenia producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się dołącze do pytania, bo czeka mnie wymiana rozrządu...

Na popularnym serwisie są oryginały rozrządu (INA i Gates) Renault z pompą wody i tu moje pytanie:

 

Jaka powinna być pompa wody? Hiszpańska pompa wody firmy Dolz, czy pompa wody firmy Magneti Marelli, a może z pompa wody firmy HEPU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!