Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy wymienić rozrząd z KZFR?


asdero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku roku kupiłem Megane II z 2005 r., 1.6 16v, czas zacząć powoli myśleć o wymianę rozrządu. Sytuacja jest trochę nietypowa, bo auto ma 10 lat, pierwszy właściciel wymienił rozrząd 5 lat temu przy przebiegu 50 tys - robił to w ASO. Obecnie właśnie mija 5 lat a przebieg to 80 tys. Myślicie, że trzeba wymienić już rozrząd? Niby mija 5 lat, ale przebiegu tylko 30 tys.

Druga sprawa, wymieniać z KZFR? Żadnych objawów nie ma, ale tak myślę, że jakby miało mi zacząć wariować za 2-3 lata i musiałbym na nowo wymieniać rozrząd z kołem to delikatnie mówiąc bym się wkurzył.

Generalnie, na jakie koszty się szykować?

Przy okazji, może ktoś polecić jakiś warsztat w Warszawie gdzie można by to zrobić dobrze i za rozsądną kwotę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj rozrząd, masz na pasku, a materiały z biegiem czasu też się niszczą. W książce masz co 5 lat lub co jakiś tam przebieg, w zależności co nastąpi wcześniej. Przemyśl to, ja bym zmieniał kzfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy masz na to kasę to jest raz, dwa to ile zamierzasz jeszcze nim pojeździć... i ile robisz rocznie?

Jeżeli dalej będziesz utrzymywał taki roczny przebieg to bym wymienił tylko paski: rozrządu i osprzętu oraz płyn chłodniczy... myślę że w max 350zł powinieneś się zamknąć (części i wymiana)...

 

Dodano: 14 mar 2015 - 18:01

Ogólne koszta wymiany to szykowałbym z 1200zł z kzfr, ale jak mówisz warszawka to może być i drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przebiegi są przede wszystkim poprzedniego właściciela, mi wychodzi na razie ok. tysiąca miesięcznie, wiadomo, że jak się zrobi ciepło i miło to pewnie będzie więcej. Z ciekawości, na Allegro są komplety rozrządu z kołem za 550-600 zł. Np: http://allegro.pl/rozrzad-kolo-faz-pompa-wody-megane-ii-1-6-16v-org-i4856455072.html

To jest komplet części czy coś jeszcze trzeba? Wymienić pewnie wymienię, wolę uniknąć jazdy z obawą czy peknie czy nie. Pytanie czy inwestować w kzfr. Patrząc po Allegro to z bez koła to ok 350-400 zł, z kzfr ok 550-600. Jeśli to jest kwestia 200 zł to nawet nie będę się zastanawiał.

Dalej zostaje aktualne pytanie o warsztat w Warszawie, ewentualnie może w Białymstoku

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie własnie mija 5 lat a przebieg to 80 tys. Myślicie, że trzeba wymienić już rozrząd? Niby mija 5 lat, ale przebiegu tylko 30 tys.

Tak.

Pytanie czy inwestować w kzfr.

Jeżeli nie hałasuje, to osobiście bym go nie ruszał. Wymieniłbym paski, napinacz, pompę wody, płyn, zaślepki na oryginalne (zamienniki puszczają olej).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w Twoim przypadku nie ruszałbym KZFR. Śledząc problem z tym kołem zauważyć można, że jednak nie wszystkich on dosięga. Niektóre Renówki dopracowują emerytury na jednym KZFR. Ja też mam doświadczenia z tym kołem, otóż poprzednio miałem Scenica II i wymieniłem to koło przy wymianie rozrządu, ponieważ myślałem, że delikatnie "pomrukuje" i lepiej może zrobić to przy okazji. Okazało się, że było ono z 2006 roku to tak jak mój Scenic i miało przejechane 120 tys km. Po wymianie rozrządu "pomrukiwanie" występowało nadal, więc to znaczy że nie była jego wina. To zdemontowane koło trzymam nadal i nie wiem czy nie założył bym go w przypadku jak w moim aktualnym aucie padnie KZFR. Czasami chyba trafiają się jakieś egzemplarze wolne od wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!