Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gasnący komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Renault Megane Coupe z 99r. 1.6 16V

Podczas jazdy komputer pokładowy wyłącza się, zegary zatrzymują się i gaśnie podświetlanie zegarów. Kontrolki od świateł świecą i po za tym wszystko jest w porządku.

By włączyć komputer muszę wyłączyć silnik, zgasić światła mijania i ponownie włączyć silnik i następnie światła lecz komputer tez sie po chwili wyłącza.

Po wyłączeniu/wygaszeniu się komputera i zegarów komputer resetuje wszystkie dane za wyjątkiem ogólnego przebiegu.

Mógłby mi ktoś pomoc w rozwiązaniu tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem scenica i dopadła mnie wkurzająca rzecz a mianowicie :

Po odpaleniu autka wszystko jest ok lecz w czasie jazdy przy różnych prędkościach wyłączają się zegary łącznie z komputerem który sie resetuje i po sekundzie wszystko wraca do normy . Reszta wyświetlaczy działa cały czas chodzi mi o wyświetlacz radia i klimy. Wydaje mi sie dziej sie tak w przypadku gdy np. dojeżdżam do świateł i zwalniam . Znalazłem nawet warsztat który za 150 zł naprawia takie rzeczy lecz niestety dotyczyło to zegarów cyfrowych a nie manualnych

Jeśli ktoś z was miał lub rozwiązał taki przypadek proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyfrowych wyświetlaczach to zazwyczaj przetwornica, w Twoim przypadku gdzieś kiepski styk i przerwy w zasilania. Skoro i przebiegi się resetują i wyświetlacz klimy, to problem gdzieś bliżej akumulatora. Posprawdzaj klemy i zaciski na aku. a także połączenie masy z silnika do karoserii. jest kilka tematów to opisujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie piszesz że klima i radio działa. :-) Wobec tego nie akuu ale kostki bezpośrednio za licznikami, lub w samych ścieżkach coś nie tak.

trzeba odkręcić i podnieść "parapet", potem odkręcić TORXY przy liczniku. Odpiąć kostki i sprawdzić styki we wtyczkach i gniazda. Jeden mniej ciasny może powodować przerwy w zasilaniu w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!