Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie, problem z niegaśnięciem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeśli taki temat był to sorki, ale nie znalazłem go na kilku pierwszych stronach w tym dziale.

 

Otóż mam pytanie do ludzi bardziej kumatych w elektryce.

Chciałem zamontować sobie dodatkowe oświetlenie w klapie bagażnika, przeciągnąłem już kabel (2 wiązki). Jednak radość nie trwała długo bo światło świeci mi ciągle, na razie zdemontowałem lampkę, ale chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość jakiegoś spięcia razem kabelków z oryginalnego oświetlenia (3 kable do lampki) na moją opcjonalną lampkę (2 kable + i -). Pewnie ściemnianie idzie tym trzecim białym kablem, który jest w kostce przy lampce. Czy można to jakoś bezinwazyjnie połączyć, czy mam szukać oryginalnych lampek, lub zamontować zwykły włącznik kołyskowy?

 

Jeśli ktoś ma inny pomysł na doświetlenie przestrzeni za tylnym zderzakiem to jestem otwarty na sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy oryginalnej lampce masz ręczny przełącznik, albo klosz tej lampki jest ruchomym klawiszem jak przy lampkach w podsufitce, to w tych 3 przewodach masz 1 plus i on jest stały do czasu pozamykania auta i odcięcia zasilania, a 2 pozostałe to stały minus i minus przez ściemniacz. Jeśli nowa lampka ma 2 przewody, a ma się ściemniać i gasnąć jak fabryczne oświetlenie w środku, to podłączasz przewody do plusa i do tego drugiego minusa który obecnie nie jest podłączony.

Trafiłeś po prostu na stały minus i tu jest przyczyna ciągłego świecenia dodatkowych lampek do czasu odcięcia zasilania przy zamykaniu centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wpiąłem się kablami w ostatnią lampkę w podsufitce, która oświetla bagażnik. To jest ta na 3 pozycje. Czyli ten drugi minus będzie na białym kablu.

Dzięki za odpowiedź :)

 

Jakby ktoś był "niedoinformowany" jak ja, to wczoraj przepiałem kabel, i minus do ściemniacza jest na białej wiązce.

Edytowane przez czesiu_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!