Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Smród spalin


sirmichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z moim problemem już parę ładnych miesięcy.

Przy jeździe moją renią 1.6 8v benzyna 97r. przy otwartych oknach strasznie czuć spaliny.

Niemalże łzawią oczy i robi się aż słodko w ustach :)

Dodam, że kolektor wydechowy wymieniony (był pęknięty 3-4 gar), tłumik wewnętrzny i krańcowy wymieniony na asmet (poprzednie miały dziurę).

Kolano od kolektora z katalizatorem było zdemontowane i sprawdzone, żadnych oznak przepalenia.

założyłem nawet jakąś rurkę "tiuningującą" na wydech żeby spaliny odprowadzić dalej od auta i nic.

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Wydech mam kompletnie nowy, uszczelka pod kolektor także wymieniona na nową.

Spaliny czuć tylko podczas jazdy przy otwartych oknach, przy zamkniętych jest normalnie, także z włączonym nawiewem. Problem pokazuje się gdy tylko uchylę okno,

Jak samochód stoi w miejscu i pracuje nie czuć żadnych spalin w około, muszę się rozbujać do 30-40 km/h żeby poczuć spaliny.

Zbliżają się wakacje i nie chciałbym znowu jeździć z zamkniętymi oknami :(

Edytowane przez sirmichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

włąśnie plecionka jest na stałe złaczona z wurą od tłumika wewnętrzego, w tę część wtdechu mam wymienioną na nojkę :(

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 05 sie 2015 - 18:53

Witajcie po dłuższej nieobecności. Smród spalin już zażegnany !! :)

Przyczyną nieprzyjemnych zapachów był za krótki układ wydechowy, pomimo dokupieni śmiesznej końcówki na tłumik był on za krótki.

Pomogło obcięcie końcówki rury wychodzącej z tłumika i przymocowanie rury zgiętej w kolano, która wystaje teraz lekko poza obrys samochodu.

Nie wygląda to estetycznie ale mi to nie przeszkadza. Pomimo wymiany niemalże nowego wydechu ten okazał się za krótki i trzeba było go dodatkowo przedłużyć.

Już teraz nie złoszczę się na moją renię, byłem nią na Woodstoku i szczęśliwie wróciliśmy bez bólu głowy i łez w oczach:)

Pozdrawiam wszystkich !!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!