Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


mossoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, studiowałem forum ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój.

 

Jak w temacie mam problemy z odpalaniem ale co najgorsze nie jest to regularnie bo tak to bym wstawił do mechanika i by znalazł przyczynę. Auto ma dziwne fazy czasami przez miesiąc odpala za każdym razem a chwile później codziennie jest problem z odpalaniem.

Z rana zawsze jest ok, a potem po 8h pracy jak wychodzę już nie chce odpalić. Wciskam start nawiewy działają, ikony się palą ale nie odpala czasami po odpięciu obydwu klem załapuje, czasami trzeba kilka razy zamknąć i otworzyć go z pilota, czasami zrzucić z biegu na luz a najczęściej trzeba odczekać z 30 min i zapala na dotyk.

Ogólnie jest to strasznie denerwujące, więc może ktoś ma pomysł czym to jest spowodowane czy mechanicznie czy coś z elektryką a może ten sam powód jest tego, że również na sprężarkę od klimy nie idzie napięcie bo podłączając jak pod komputer działa a przez auto nie gdzie była już sprawdza i jest pełna itp.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowuje się dioda od immo? Wyskakuje jakiś komunikat? Czy jest to może taki sam stan zapłonu jak odpalenie poprzez bieg+hamulec(tzn. wszystko oprócz silnika) albo jak odpalenie bez niczego(tzn. szyby, wentylator itp.)?

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Nie mam pojęcia a o sprawdzania pinów ale czy np. mógł wcześniej być włożony zły moduł przez poprzedniego właściciela i np. nie działa ta klima, są problemy z odpalaniem, wycieraczki nie chodzą na wolnym tempie (albo pojedynczy ruch albo szybko działają gdzie niby miał mieć czujnik deszczu ale go nie widzę i lusterka elektryczne składane ale się nie składają to może być przez źle dobrany moduł. A jeśli tak to skąd mechanik ma wiedzieć jaki moduł włożyć aby było dobrze? Czy to będzie metoda prób i błędów? A może macie jakiegoś dobrego elektryka od renault w okolicy Targówka, Białołęki w Wawie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!