Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wywala bezpiecznik na poszybiu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku może.

Zaczęło się od tego że kiedyś po zakupach wsiadam do auta przekręcam kluczyk, kontrolki ok wszystko ładnie, przekręcam dalej i nie ma prądu. Ja panika ale ok prądu nie ma to najpierw akumulator. Okazało się z aku wszystko dobrze lecz był wywalony bezpiecznik 60A. Ale odpuściłem temat pod sklepem, znajoma laweta i kierunek dom. Na drugi dzień dobrałem się do skrzynki bezpiecznikowej znajdującej się na prawym nadkolu przy baterii. Po otwarciu owej skrzynki ukazały się mokre bezpieczniki. Więc wywaliłem aku na zewnątrz, skrzyneczkę rozebrałem, wysuszyłem, wyczyściłem, złożyłem tak jak było, wstawiłem wszystkie bezpieczniki nowe. Cała skrzynkę przykręciłem do ściany grodziowej aby woda jej nie zalewała. Uradowany zniknięciem problemu jeździłem tak 2 mieś i buuch, znowu ten sam bezpiecznik, cóż wstawiłem nowy ale po przekręceniu kluczyka kontrolki przygasły, to zostało mi pchniecie auta i do domu jazda. W domu odpalił już normalnie i zapomniałem o temacie.

 

I dziś kolejne zakupy, ja do auta kluczyk, kontrolki, zapłon i po bezpieczniku :/ zapchałem i do domu dojechałem. I nasuwa mi się pytanie, czy to może być wina rozrusznika? Kable wszystkie w porządku są. Co myślicie o tej sytuacji?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to nie jest rozrusznik, moim zdanie. Masz gdzieś przytarty przewód i się robi zwarcie jak jest wilgoć w komorze silnika.

Od paru kilkunastu dni auto nie widziało myjni ani deszczu, myślę że z powietrza nie wzięło tyle wilgoci aby się przepalić.

 

Według schematu od czego to bezpiecznik ??

Z tego co znalazłem to od rozrusznika. Tak przynajmniej wywnioskowałem ze schematu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watrto by było podjechać do elektryka i podłączyć kompa. U mnie sprawdzenie akumulatora i rozrusznika jest za darmo. Będziesz wiedział w jakim stanie jest rozrusznik. Był kiedy kolwiek regenerowany :?: Może idzie zbyt duże obciążenie na jego pracę i dlatego bezpiecznik nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Do Gdyni mam za daleko :) na kompie nic niema, dziś na 4 próby odpalił tylko raz. Brak oznak regeneracji. Przy obserwacjach przy próbie rozruchu widać delikatny dymek, jutro rozrusznik jedzie do regeneracji. Może minie usterka...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o CLIP. Są takie testery co podłącza się do akumulatora i on pokazuje stan aku oraz ile prądu pobiera rozrusznik oraz jaka jest jego sprawność. Na pewno ktoś w Twojej okolicy co sprzedaje akumulatory ma takie coś.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale miałem taki przypadek we fiacie punto... gdy włączałem tylną wycieraczkę zawsze wywalało bezpiecznik (wymieniałem z 4 razy) aż postanowiłem zajrzeć do silniczka wycieraczki- o dziwo wszystko było ok, ale po nitce do kłębka i okazało się, że kabel był w jednym miejscu przetarty i stykał się z nadwoziem (konkretnie tylna klapą) zaizolowałem i do dziś wszystko w porządku. Może warto i u ciebie jeszcze raz prześledzić wszystkie przewody czy nie robią zwarcia (nie koniecznie musi być wilgoć).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wszystkie były dziś sprawdzone przez elektryka, wynik padł na elektromagnes, jutro zostanie wymieniony. Oby usterka była usunięta bo już ręce opadają.

 

Rozrusznik umarł. wymieniony na sprawny. Dzięki za pomoc :)

 

Edit 2

Niestety to nie wina rozrusznika. Dalej nie pali, Nie wiem co może już być. Przewody całe. Może jakiś pzekaźnik? Coś może miał podobnego?

Edytowane przez makuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!