Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie


przemko34

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam scenica grand 1.9 dci

mam małe pytanie w jakich granicach spalaia powinien się mieścić

ja nie mogę zejść poniżej 8 litrów w trasie , może jechać na regulacje , proszę o porade , a może to normalne spalanie , ale to co widze jak ludzie opisują to autko to ma mniejsze spalanie , co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wrocilem z Krakowa zrobilem 1000 kilometrow z czego jakies 200 po miescie na autostradzie nie przekraczalem jednak 140 km/h i wyszedlem 6,6 ale jezdzilem trybem oszczednym i bez klimy!

Mysle ze na tak ciezkie auto jak Scenic Grand te 7-8 to jest norma nie wieze w 5,5-6 na trasie chyba ze 90 km/h ale gratuluje!

Pozdrawiam!

R

Minelo troche czasu i kilometrow i powiem wam ze Samochodzik sprawuje sie coraz lepiej!

jechalem na poczatku lipca do Chorwacji zapakowany i z deskami windsurfingowymi na dachu i spokojnie jadac 120-130 maks srednia z 1400 wyszla mi 5,8!!!Spowrotem troche szybciej i pokazal 6,1!Ogolnie po wymianie filtrow i oleju i wyczuciu autko spala duzo mniej niz przy poscie wyzej!:)Aha w tamta strone jechalem 80% drogi bez klimy!Mysle ze przedzial 5,8-6,5 to jest bardzi dobry wynik przy bagazniku na dachu i deskach WS!

Bez bagaznika do Warszawy z Jeleniej Gory jadac do 140-150 tez wychodzi 5,8!

Pozdrawiam Wszystkich!

Robert

p.s musze pomalu sie wziac za zawieszenie przod!:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wieżę w spalanie 5 ltr/100km przy silniku 1,9 dci. Mi chyba raz udało się zejść poniżej 6 na trasie przy spokojnej jeżdzie. Normalnie to około 6,5 przy prędkościach 120-130. W mieście (Warszawa) w zimie na krótkich przebiegach to 10 pali jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 DTI i jak na razie w trasie z 4 osobami przy prędkości max 120km/h wyszło 4,9 l na 100 km. W mieście jeszcze nie sprawdziłem ale nie jest źle. muszę jeszcze pojeździć jakieś 100 km i będę wiedział dokładnie ile wyszło. Mam 2 kolegów którzy mają 1,9 DTI i !,9 DCI w trasie wychodzi im podobnie a w mieście w granicach 6-7 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na obrotomierz - na szóstym biegu przy predkości obrotowej ok 2000 obrotów na minute (prędkość około 100-110 kmh) będzie najoszczedniej - moja megii (no ale nie scenic) też 1.9 dci 120hp robi przy takim układzie 5,5 na trasie - oczywiście jak będzie lało, trasa bedzie ciasna i trzeba będzie często wyprzedzać to nie ma zmiłuj - wtedy min to 6,5. Miasto to inna bajka... o ile można warszawskie korki bajką nazwać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam

Średnie spalanie mojego Scenica na oponach zimowych w dwie osoby na tPrasie przy prędkości 150km/h to około 6,5 litra, a największe spalanie jakie dotychczas miałem to 7,3l ale przy prędkości 160 do 180 km/h.

Proponuję Ci kolego pozmieniać prawie wszystki płyny, no i co za tym idzie i filtry, może to pomoże a na pewno nie zaszkodzi :P . Jeśli to nic nie pomoże to po prostu przejedź się gdzies na jakiś warsztat powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie,że sie podłącze do tego tematu.Mam scenica 1,9dci 2000r.Przed wymiana turbiny brał 7 na trasie a 9 w mieście.Teraz po zmianie turbinki w trasie schodze bez problemów przy 110-120 km/h 5,7-6 a w mieście 7.Dla mnie to juz rewelacja przy tych gabarytach autka,poprzednio jeździłem mondkiem 1,8td i tam w trasie z klimka wychodził 6,8 ale przy bardzo delikatnej jeździe a w mieście do 10(ta turbo dziura była okropna)Aaaaa,i nie wierzę ,że scenic pali poniżej 5,5 l (chyba,że sie go pcha :P ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze Scenic II Grand juz troche wazy i napewno ma wiekszy wspolczynnik oporu od Scenica I.Ja mam Scenica 2005 i 70 000 to raczej silnik i turbinka powinny byc jeszcze w formie ale nie podejzewam zebym w trasie zszedl ponizej 6,5.

Dla ciekawostki powiem ze jezdzilem firmowa Meganka 1,5 cdi i to autko jest mistrzynia spalania!Zapakowane na ful z deskami windsurfingowymi na dachu spalilo w trasie 5.0!Sprawdzalem osobiscie dolewajac po 300 kilometrach do pelna!

Rewelacja!No ale male autko!

Pozdrawiam!

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Scenika 2004r. 1.9dci i spala mi w trasie przy pełnym obciążeniu tzn. pięć osób i bagażnik wypchany 6.2l/100km przy predkości 120km/h a za to w mieście to spalanie dochodzi do 8.5l/100km.Fakt że większość jazdy po mieście to na zimnym silniku. Nie ma co narzekać to i tak nie źle, jednak waga i gabaryty auta robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie spalanie wychodzi ok 6,5l/100km z tym że jest to wypadkowa jazdy zarówno w Warszawskich korkach, trasy, mojej ciężkiej nogi, delikatnej jazdy mojej kobity, i okresowego korzystania z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!