Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie


przemko34

Rekomendowane odpowiedzi

No to po przyjeździe z urlopu i przejechaniu 1600 km muszę napisać sprostowanie. Mój sceniolek podczas jazdy na urlop na trasie łyknął 5,6 litra (wlanie pod korek i po 500 km znów pod korek). Jazda pełnym autkiem z bagażami i jakieś 300 km z klimką,szybkośc max 130 km/h! Jestem w szoku ale niesamowicie zadowolonym szoku :) Nie spodziewałem się,że wypadnie aż tak dobrze, w cyklu mieszanym wyszedł około 6,2 litra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane kilkukrotnie na trasie wroclaw -> katowice -> wroclaw. 6.3 to wartosc srednia z calej tej trasy. sprawdzane wielokrotnie. dla pewnosci po powrocie jechalem na stacje i lalem paliwo do pelna zeby sprawdzic ile sie spalio. rozbierznosc miedzy tym ile sie wlalo a tym ile pokazywal komputer maksymalnie 0.5 l. czyli w miare dokladnie.

oczywiscie duzo zalezy od paliwa. na orlenowskim i bp jest fajnie. na paliwie z tesco 1-1.5 l wieksze spalanie.

no i test wykonany na autostradzie gdzie mozna jechac plynnie bez niepotrzebnych przyspieszen i tak dalej.

 

jadac samemu, niespieszac sie i bardzo delikatnie w granicach 110 km palil 5,9.

 

zauwazylem ze duzo zalezy od pogody, ladna, bezwietrzna pogoda mniej pali, przy silnym wietrze i sredniej predkosci 100 km/h spalanie dochodzilo do 11 l/100km.

 

sprawdzalem tez przy innych predkosciach.

130 km/h 7.cos tam ale nie pamietam dokladnie.

160 km/h - 15.5 l/100km :)

 

zima w miescie gdy jezdzi sie wolniej i nikt sie z tego powodu nie piekli jezdzac bardzo ekonomicznie mialem srednia 7.2 l/100km

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dodam coś od siebie:

- miasto 6,8-7,1 - droga do pracy ~20km + jazdy typowo sklep-dom

- trasa (moja pierwsza tym autkiem) Kraków- Sosnowiec przez Olkusz 5,3-5,8 nie przekraczałem 110km/h - jazda w dwie osoby klima wyłączona

Narazie jestem nastawiony pozytywnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!