Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum i może wydać się dość śmieszny i dla niektórych może i błahy, ale nie wiem to pytam. Od pewnego czasu używam samochodu Megane I 1.6 z 99 roku, problem polega na tym, iż nie wiem jak się włącza klimatyzację i czy ona w ogóle działa. Jak mam to sprawdzić.

Na zdjęciu się postaram pokazać o co mi chodzi. Pierwsze to powietrze na samym dole ustawiam na najzimniejsze, 2 to gdzie ma dmuchać ustawiałam na wszystkie możliwe opcje wszystko ok dmuchawy działają w każdej pozycji, 3 przy włączeniu guzika AC zapala się czerwona dioda przy ponownym wciśnięciu gaśnie, 4 to wentylator jak nastawiam na zwykły wentylatorek dmucha wszystko ok strasznie głośno ale nie jest to powietrze tak zimne jak z klimatyzacji, jak przełączam na te druga ikonkę tej strzałki zawiniętej nie wiem jak to nazwać. Słychać takie coś pod maską jak by się coś przestawiało taki dźwięk przekręcania czegoś na zębatce, robi się ciszej ale powietrze też nie jest zimne.

Nie wiem kiedy klimatyzacja była nabijana czy czyszczona. Może mi ktoś powiedzieć jakie są objawy pustej klimy ? jak to sprawdzić domowym sposobem ? I jak ustawić żeby się załączyła może coś źle robię.

post-81569-0-65860900-1431375218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz manualną klimę, że by ją włączyć naciskasz przycisk AC. Pokrętłem z lewej zjeżdżasz jak najbardziej w lewo.

Włączasz dmuchawę, pokrętło z prawej strony w prawo. Środkowym pokrętłem ustawiasz nawiew na "strzałeczka na głowę". Zamykasz boczne nawiewy, zostawiasz tylko nadmuch na konsolę centralną i tak zostawiasz. Wszystko na pracującym silniku.

Podnosisz maskę i patrzysz na pasek akcesorii, znajduje się przy prawym nadkolu. Poniżej alternatora znajduje się sprężarka, koło pasowe powinno się obracać. Tyle że musisz na nie spojrzeć z boku, tak aby widzieć środek koła, koło obraca się stale, koło posiada sprzęgło elektromagnetyczne, uruchamiające sprężarkę.

Jeżeli środek koła będzie się obracał oznacza to, że sprężarka jest napędzana.

Wracasz do środka auta i przykładasz rękę do środkowych nawiewów. Jeżeli będzie leciało zimne powietrze to oznacza, że masz chłodzenie kabiny.

Nie oznacza to, że na tym należy poprzestać. Proponuję podjechać do warsztatu zajmującego się klimatyzacją i wykonanie obsługi klimatyzacji, czyli wymiana czynnika z uzupełnieniem oleju, wymiana filtra p.pyłkowego i odgrzybienie klimatyzacji.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przeciwpyłowy wymieniłam sama jakiś miesiąc temu bo strasznie mi śmierdziało w aucie przy włączonym nawiewie. Co do tego paska i sprężarki to jutro to sprawdzę i umówię się na te wizytę do serwisu koniecznie.

A możesz mi jeszcze powiedzieć co oznacza ta druga strzałeczka od wentylatorów ?

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Jezzabella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie instrukcję, bo widzę że takiej nie posiadasz.

Znajdziesz ją Downloadzie.

 

Dodano: 11 maj 2015 - 22:42

A możesz mi jeszcze powiedzieć co oznacza ta druga strzałeczka od wentylatorów ?

Przekręcając pokrętło w prawo, zmieniasz intensywność nawiewu a powietrze pobierane jest z zewnątrz. Przekręcając w lewo, zamykasz dopływ powietrza i jest ono pobierane z kabiny, wlot jest za schowkiem nad nogami pasażera. W monecie przekręcenia pokrętła w prawo i powrocie na 0 powinien być słyszalny stuk, tak jakby coś się zamykało. Jest to normalne, przestawia się klapka zamykająca dopływ powietrza z zewnątrz.
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!