Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

płyn chłodzący na przepustnicę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie proszę o udzielenie informacji:

W jakim celu jest podawany płyn chłodzący na przepustnicę w moim przypadku silnik 2.0 benzyna.

Od jakiegoś czasu borykam się z przeciekami na plastikowych trójnikach wychodzacych do nagrzewnicy z których są odejścia na przepustnicę.

Myślę o zlikwidowaniu tego dziadostwa i wstawienia bezpośrednich połączeń między blokiem a nagrzewnicą.

Co Wy na to ???

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Robert

post-64347-0-17764200-1431955704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu borykam się z przeciekami na plastikowych trójnikach wychodzacych do nagrzewnicy z których są odejścia na przepustnicę.

Że co ??? Gdzie Ty tam masz przepustnicę? Przepustnica nie jest chłodzona, niby po co? Im zimniejsze powietrze wpada do silnika tym lepiej. W takim zimnym powietrzu jest więcej tlenu niż w gorącym.

Element oznaczony na rysunku nr 10 to obudowa termostatu, a termostat jest jak najbardziej potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolego" P_r_z_e_m_o doucz się lub doczytaj, a tak na marginesie to gdzie jest oznaczony element z nr 10

ps. jak masz pisać bzdury to lepiej wcale, a wg rysunku sprawdź sobie opis z numerami 12

Pozdrawiam i czekam na sensowne odpowiedzi

Edytowane przez raoaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie przepustnicy ma na celu "zapobieganie" osadzania sie brudu na ściankach przepustnicy powodując jej nie domykanie.

Także w zimie potencjometr przepustnicy ma swój zakres pracy przy odpowiedniej temperaturze.

 

Przemo chyba nie wiedziałeś że coś takiego w ogóle jest, obudowa termostatu nie jest zaznaczona na rysunku ale znajduje się pod "kreską" części nr. 9.

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg rysunku sprawdź sobie opis z numerami 12

A co pisze? Stracę kilka godzin zanim znajdę opis do tego rysunku.

Przemo chyba nie wiedziałeś że coś takiego w ogóle jest, obudowa termostatu nie jest zaznaczona na rysunku ale znajduje się pod "kreską" części nr. 9.

Zgadza się, nie wiedziałem, co do nieszczęsnej obudowy to jakoś mi się tak napisało. :)

shu90 Jakoś nie przemawia do mnie Twoje wyjaśnienie, ale po coś to jest.

Ja bym zaślepił i zobaczył jak się będzie auto zachowywać. Tyle, że trzeba to zrobić w taki sposób, żeby łato można było przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za wstępną odpowiedź

Odnośnie wyeliminowania przepływu przez przepustnicę myślałem o bezpośrednim połączeniu bloku z nagrzewnicą, czyli tylko wypięcie przewodów idących do przepustnicy i wstawienie rurek bez trójnika.

A jeśli chodzi o nr 9 na rysunku to chyba oznaczono opaski :) a 10 to termostat

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o nr 9 na rysunku to chyba oznaczono opaski :) a 10 to termostat

Nie, patrząc na spokojnie, w obu przypadkach są to opaski, chyba. Termostat jest w tej wykreskowanym elemencie do, którego dochodzą rury układu chłodzenia. Obudowa przykręcona jest do silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu borykam się z przeciekami na plastikowych trójnikach wychodzacych do nagrzewnicy z których są odejścia na przepustnicę.

Jeżeli cieknie spod opasek, a opaski są zwykłe, to proponuję przejść na opaski sprężyste (samozasiskające). Ja na takie przeszedłem i mam problem z głowy. Opaski nabyłem tu http://sklep.mirimpex.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!