Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

W mojej megance 2000r. 1,6 16v występuje problem z klimatyzacją manualną a mianowicie: klima nabita, z przycisku nie działa choć dioda się świeci, bezpiecznik dobry, przekaźnik dobry, jeżeli zrobię mostek na wejściach przekaźnika sprężarka załącza się i normalnie chłodzi ale jest problem z obrotami silnika, po podpięciu clipu (clipa) wskazuje na brak klimatyzacji w samochodzie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem, może to być uszkodzony komputer? Dziękuję za wszystkie sugestie.

Nowa wiadomość z clipa błą DF012 czy ktoś śpotkał się z takim cudem i wie co to oznacza?

Edytowane przez DENCIULO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten sam problem w megane 1 coupe 1.6 8V. Znalazłem w opisie złącza komputera silnika pin opisany jako sygnał klimatyzacji. Po podaniu na niego napięcia + 12V silnik podniósł obroty.Najlepsze było to że przewód był na tym pinie,szedł do czarnej puszki pod maską i tam się kończył. Musiałem go tylko podłączyć. Z tego co pamiętam było to ECU Fenix 5.

 

To był pin nr 5 - informacja o włączeniu klimatyzacji. Jaki masz tam sterownik silnika?

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Dziś byłem u elektryka(dobrego od klimy) i powiedział że trzeba wgrać nowe oprogramowanie do komputera(sprawdzał wszystko przez 2 dni) bo ten kto wcześniej pozbawił mnie immobilajzera to w postaci gratisu pozbawił mnie też klimy:-( A może ktoś wie gdzie w okolicy Warszawy, Łomianek jest warsztat który wgra mi nowy soft? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie. Zamówiłem komputer w jednej z firm z Kielc że niby ma pasować, ale do dziś żadnego odzewu z ich strony. Oczywiście odwiedzam jeszcze firmy od klimy ale co podjadę to większość zna problem (wycięty immobilajzer razem z klimą)coś słyszeli o jakimś emulatorze ale pomóc nie potrafią.

Jak się z tym uporam to napewno napiszę i polecę firmę która sprostała zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie prościej kupić "zestaw rozruchowy" na allegro?

Sterownik+komfort+pilot z immo.

Tylko dopytaj czy jest z twojej wersji (silnik,klima itp)

 

Takie komplety za 200-300 można dorwać i roboty jest na pół godziny

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, próbowałem na allegro ale nie mieli do mojej megi kompa. Całe szczęście firma z Kielc CORNVITA (polecam) przysłała mi komputer i wszystko zaczeło działać. Zamykam więc szczęśliwie wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!