Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tuning grill'i w MII


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

no i zaczelo sie... :)

 

to co planowalem dluzszy czas, czyli przerobka dwu (gornych) kratek w zderzaku w mojej megi. nie chcialem demolowac moich oryginalnych wiec szukalem (bez pospiechu) jakichs uzywek :mrgreen: no i dzieki suchutkiemu zdobylem takie kratki.

 

krat01_s.jpg

[ obrazek klikajny ]

 

potrzebne materialy:

- komplet kratek

- szpachla uniwersalna

- superglue (uzupelnienie luk w szpachli po szlifowaniu)

- siatka tuningowa

- klej (jeszcze nie wybralem ale pewnie bedzie szklarski) do wklejenia siatki

- farba w spray'u - czarny mat

- narzedzia (brzeszczot, pilnik, papiery scierne...)

 

plan:

1. wyciac srodki (te cale zaluzje)

2. wyszlifowac nierownosci i pozostalosci po cieciach

3. zaszpachlowac dziury (po bokach zostaja trojkatne dziury) i ewentualne uszkodzenia

4. wkleic od tylu siatke tuningowa (plaster miodu, oczka 7x15mm)

5. pomalowac calosc na czarny mat, tak zeby zakryc wszelkie przerobki - 3/4 cienkie warstwy, dlugie schniecie, najpierw w garazu, potem wygrzewanie - 2tyg kolo kaloryfera

 

aktualnie jestem na etapie wycinania.

 

i na dzis udalo sie tyle :)

 

krat02_s.jpg

[ obrazek klikajny ]

 

------------------------------------------

EDIT: 00:14 12.02.2007

------------------------------------------

 

no i dzis (niedziela) kontynuowalem prace...

 

najpierw podcialem pierwsza kratke

krat03_s.jpg

 

tu sa dwie dla porownania

krat04_s.jpg

 

w koncu zaczalem ja wygladzac

krat05_s.jpg

 

az doszedlem do takiego efektu

krat06_s.jpg

 

czas na druga...

krat07_s.jpg

 

jeszcze jakies smieci i zaczynamy wygladzac druga

krat08_s.jpg

 

prawie skonczony etap 1. :)

krat09_s.jpg

 

 

ciag dalszy nastapi!...

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlifowanie dopiero bedzie... wlasnie juz zakupilem wszystkie elementy, teraz koncze docinac i zaczynamy wykonczenie ksztaltu... :]

 

krat10_s.jpg

 

koszty:

- kratki 0zl

- siatka 25zl

- farba 13,50zl

- klej 16,50zl

- szpachla 9zl

- superglue 1,60zl

 

RAZEM: 65,60zl

 

radosc z zabawy... BEZCENNE! :mrgreen:

 

jak dobrze wyjdzie pomysle jeszcze o przerobieniu dolnej kratki, zeby byl peplen komplet :) (i tak materialy jeszcze zostana, wiec koszty ogolnie powinny sporo spasc :))

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... dzis niewiele zrobilem ale bylem jakis taki rozwalony. udalo sie tylko wyszlifowac ogolnie pozostalosci wycinania srodkow, zmatowic calosc i naprawic wszelkie uszkodzenia po brutalnym rozdziewiczeniu :)

 

przed...

krat11_s.jpg

 

po...

krat12_s.jpg

 

jutro od rana szlifowanie koncowe (papier "600tka") nastepnie pozadne mycie i odtluszczanie. dalej zaczynam juz (od)budowe najpierw usztywnienie bokow z poliweglanu, potem szpachla (wypelnienie "trojkacikow" i ewentualnych ubytkow)... wieczorem moze zeszlifuje szpachle i poprawie ewentualne error'y :)

 

------------------------------------------

EDIT: 19:31 14.02.2007

------------------------------------------

 

dzis dalsze prace... takie, ktore sa niewdzieczne dla postronnych, czyli "nic sie nie dzieje..." no ale co poradzic?...

 

udalo sie dzis dosc dokladnie wyszlifowac oba grille papierem 600. zratki zostaly wygladzone, wczesniej wszelkie (wiekszosc) nierownosci i uszkodzenia zostawy naprawione (superglue).

po szlifowaniu wszystko umylem dokladnie.

 

zakonczylem etap 2. no i zaczynamy e.3. :)

 

zestaw na dzis:

krat13_s.jpg

 

wzmocnienie boczkow, w ktorych zostaly trojkatne dziury po "zaluzjach", za pomoca plachty poliweglanowej (pcv). wyciac 4 kawalki...

 

ale najpierw trzeba oczyscic i odtluscic...

krat14_s.jpg

 

te powierzchnie:

krat15_s.jpg

 

tym :mrgreen:

krat16_s.jpg

 

potem superglue raz...

krat17_s.jpg

 

dwa...

krat18_s.jpg

 

cztery! :]

krat19_s.jpg

 

kolejna nadchodzi szpachla...

krat20_s.jpg

 

ale to juz chyba jutro z rana, bo smierdoli mocno, a nie chce robic gestej atmosfery na dobranoc w domu :)

 

PS: poprawilem ostatnia fotke (zle linki)

 

------------------------------------------

EDIT: 21:30 15.02.2007

------------------------------------------

 

no i skonczylem etap3. :)

 

z samego rana zaczalem od szpachlowania

krat21_s.jpg

 

krat22_s.jpg

 

potem szlifowanie i polerowanie... i uzupelnianie brakow i uszkodzen za pomoca superglue

krat23_s.jpg

 

nastepnie umylem kratki i zamknalem 3. etap :)

krat24_s.jpg

 

jutro docinam siatke i ja wklejam :) odtluszczam calosc (patrz wyzej ;P), lece do garazu i jade pierwsza warstwe farby! ;)

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, malo dzis zrobile, ale to wina mojej kobiety :mrgreen: wredna jedza z lozka mnie nie wypuscila... 8-) a teraz jeszcze pedze na impreze... ponizej dzisiejsze efekty pracy :)

 

krat25_s.jpg

 

krat26_s.jpg

 

krat27_s.jpg

 

krat28_s.jpg

 

do jutra... tylko czy ja jutro wstane w ogole?... :roll:

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to dobrze, że twoja kobieta tego nie czyta ;-) Zamiast się cieszyć to ten marudzi :mrgreen: :-P

Wiesz co zaczynam się zastanawiać jakby to wyglądało gdybyś kratki nie malował bo chyba chcesz ją prysnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja nie chce miec zadnych srebrnych elementow na autku :mrgreen: nawet alufele chce kupic grafotowe :] i tak jak pisalem na poczatku:

 

:)+-->

(DrNO wczesniej gdziestam bez sensu :))
plan:

(...)

4. wkleic od tylu siatke tuningowa (plaster miodu, oczka 7x15mm)

5. pomalowac calosc na czarny mat, tak zeby zakryc wszelkie przerobki - 3/4 cienkie warstwy, dlugie schniecie, najpierw w garazu, potem wygrzewanie - 2tyg kolo kaloryfera

wiec "tak", bede je pryskal :) nawet juz farbe mam kupiona (sprawdzona, swietna!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!