Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysoka temperatura silnika megane 96r.


piechtor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawil mi sie problem z temperatura silnika.

Ale moze po kolei wyjaśnię o co chodzi. W trakcie jazdy temp. utrzymuje się na poziomie drugiej kreski. Jak samochod stoi w korku wskaznik od razu idzie do trzeciej kreski-czyli dokladnie w polowie. Po chwili uruchamia sie wiatrak i wskaznik znow opada. Tak w kolko. Nie zauwazylem zeby cos sie wydarzylo.

Gdzie moze byc problem? ewentualnie powiedzcie na co zwrocic uwage zeby bardziej przyblizyc moj problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie jest ok 3 kreski (muszę jeszcze dokładnie sprawdzić) ale to oczym mówisz też ostatnio zauważyłem stojąc w korku za tirem gdy oddaliłem się od niego na pewną odległośc wszystko wróciło do normy także myślę że jest to spowodowane zbyt wysoką temperaturą otoczenia w korku i brakiem dostępu zimnego powietza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piechtor to co piszesz to jest według mnie wszystko ok!!!!jak jedziesz silnik jest chlodzony powietrzem i stad wskazówka na 2 kresce, jak staniesz w korku silnik juz nie jest chłodzony powietrzem i temperatura jego rosnie, do 3 kreski, a jak sie włączy wiatrak to schładza płyn chłodniczy temperatura silnika spada :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spadło troche sniegu:) Niezla wiosna. Zrobilo sie troche chlodniej i jadac do pracy wskaznik juz tak czesto sie nie podnosil. Robak jak sprawdzic ten termostat?

W grudniu mialem czyszczona nagrzewnice bo sie zatkala i nie bylo ogrzewania. CZy to moze miec zwiazek?

 

Przy silniku sa zdaje sie 3 cewki? Z jednej zauwazylem jakby delikatny wyciek.

 

Sorry ze wszelkie bledy jesli chodzi o nazewnictwo itd. Jestem kompletnie zielony jesli chodzi o bebechy zasomochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to termostat... a może to też być chłodnica pełna kamienia... wtedy też byś miał taki objaw. Uważam, że to nie jest normalne przy tak niskich temperaturach. Miałem kiedyś podobny objaw w Hondzie... zmieniłem chłodnicę i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.Podłącze sie do tematu gdyż nie chce pisać kolejnego. u mnie sytuacja wygląda w ten sposób ze temperatura rośnie do czwartej kreski a następnie gwałtownie spada do drugiej i ponownie sie podnosi az po dłuzszym czasie wkoncu sie stabilizuje tak po srodku. Poprzednio jezdziłem roznymi markami samochodow i zwykle temperatura rosła do pewnego poziomu i utrzymywała sie na nim. z marką Renault mam do czynienia od niedawna i nie wiem czy to już taki urok renówek czy tez coś z termostatem mam nie tak? Dodam jeszcze ze chodzi tu o Renault Megane Scenic 1,6 98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giciorek mam tak samo jak ty, nie przejmuj sie chlopie :P Tak na byc :>przy czwartej kresce wlacza sie wentylatorek a potem znow do drugiej i tak w kolko :P Oczywiscie po jakims czasie stabilizuje sie w okolicach 3 kreseczki :P Ale czasem lubi bryknac w gore a potem w dol :P Sam z tego powodu wymienilem termostat ale okazalo sie, ze wszystko jest okej, autko opali normalnie, nie przegrzewa sie i nie zdycha w upaly czy to korek czy trasa ! :P

Szerokiej drogi zycze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie wskazówki czujnika temperatury w samochcodzie w pewnym momencie, to jest jak najbardzej prawidłowy objaw. Występuje on w momencie jak termostat włączy duży obieg (przez chłodnicę) i zimny płyn z chłodnicy trafi do bloku silnika obniżając na chwilę jego temperaturę. Później termostat reguluje przepływ przez chłodnicę, w następnej kolejności jak termostat otworzy duży obieg na pełnyprzepływ, a temperatura ma tendencję rosnącą to włączany jest wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!