Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Huk na wstecznym biegu


Bravo8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zaniepokoił mnie pewna sytuacja. Moje auto to Renault Scenic, silnik 1.6 , rok 2004, przebieg 129 tys. km. Cofając z parkingu na wstecznym nagle usłyszałem dość głośny huk, tak jakbym uderzył przednim wahaczem o jakiś duży kamień. Zgasł mi silnik, co prawda już nie wiem czy z tego powody czy po prostu zdjąłem nogę z gazu i zadusiłem silnik. Wysiadłem z samochodu żeby zobaczyć czy w coś nie przywaliłem, na szczęście niczego nie było. Odpaliłem auto ponownie, wycofałem, ale nadal nim rzucało. Biegi do przodu wchodzą bez żadnego problemu. Nic się nie dzieje, nic nie szarpie. Po przyjeździe do domu chciałem jeszcze raz przetestować auto na wstecznym i wszystko ok, żadnych niepokojących sytuacji. Niby trzeba się cieszyć, ale zbliżają się wakacje i planuję wyjazd z moją rodziną na południe Europy. Nie chciał bym aby sprzęgło czy skrzynia padła mi za granicą, wtedy koszty by mnie pogrążyły. Czy może ktoś miał podobne przypadki, może na co zwrócić uwagę. Jakieś sugestie co sprawdzić?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądają sprężyny na przednim zawieszeniu, czy któraś nie jest złamana.

Posłuchaj też czy nie występują głuche stuki przy skręcaniu kół od jednej, do drugiej skrajnej pozycji na postoju.

Możesz też podjechać do SKP i poprosić o przebadanie auta na szarpakach w celu zdiagnozowania stanu zawieszenia.

Podobne objawy miał syn w swoim sceniolu II i już miałem jechać na szarpaki ale wystarczyło wysoko pod błotnik pozaglądać, by widzieć złamaną sprężynę i opadnięte łożysko górne.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szarpaków to 12go czerwca byłem na przeglądzie rejestracyjnym, poprosiłem gościa żeby dokładnie sprawdził zawieszenie na szarpakach, byliśmy razem w kanale i zrobił to przy mnie , żadnych luzów . Cofając w sobotę to kierownicę miałem ustawiona na wprost. Dzisiaj sprawdzę sprężyny .

 

Dodano: 16 cze 2015 - 08:34

Na pierwszy rzut oka sprężyny są całe, ale dzisiaj podjadę na podnośnik, odciążę koła może coś więcej zobaczę.

Edytowane przez Bravo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!