Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie wkręca się na obroty, spalanie 9,5 l


majk88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Postanowiłem opisać problem z którym borykam się od kilku dni.

<><><><><><><><><><><><><><>

Zaczęło się od tego, że auto momentami traciło moc, a potem już dosyć często. Wyglądało to tak, że czasami rozpędzał się normalnie i wszystko było okej, a czasami wciskając pedał gazu wręcz się zapychał, dławił tak jakby nie chciał wejść w obroty. Do tego spalanie zaczeło momentami wskakiwać na prawie 10l/100. Zaobserowałem wtedy nawet, że stojąc na światłach komputer potrafił podbijać co jakiś czas średnie spalanie o 0,1 l/100 co się wcześniej nie zdarzało no chyba, że naprawdę dużo stałem z odpalonym silnikiem.

<><><><><><><><><><><><><><>

No więc zacząłem szukać po forum... znalazłem jakieś podobne tematy i wszystko wskazywało na uszkodzony przepływomierz powietrza. Telefon do znajomego mechanika też potwierdził, że to może być to. No więc chciałem sprawdzić czy to oby na pewno to no i odłączyłem przepływomierz. Jaka reakcja pojazdu? Od razu wrócił do świata żywych różnica kolosalna. Spalanie na odcinku 50 km spadło do 7,4 l/100. No więc pojeździłem jakieś 60km bez podłączonego przepływomierza no i po jakimś czasie znowu stracił moc i to bardzo. Mimo wszystko wymieniłem przepływomierz ale bez skutku. Auto ma problem z rozpędzeniem się, podjechaniem pod górkę.

<><><><><><><><><><><><><><>

No i wczoraj jeszcze poszedłem do niego poszperać , włączam go a on chwilę chodzi i nagle spadają obroty i pada.. odłączyłem przepływkę i to samo.. No i nie mam pojęcia co teraz.

<><><><><><><><><><><><><><>

Czy podczas jazdy z odłączoną przepływką zawór EGR mógł dostać w tyłek i się zapchać?

Wtryski zostały wykluczone bo są suche i były sprawdzane jakiś czas temu.

Wydaje mi się, że to bardziej problem związany z emisją spalin, powietrzem zasysanym do silnika..

<><><><><><><><><><><><><><>

może ktoś coś podpowie?

<><><><><><><><><><><><><><>

ps. czy po podłączeniu nowej przepływki (oryginalna siemensa) potrzeba w jakiś sposób zresetować auto? Zmienić coś w kompie?

ps2. komputer nie wyświetla żadnych błędów. Na dniach podłączę pod clipa.

z góry dziękuję za odpowiedzi

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

 

Dodano: 10 lip 2015 - 15:18

Witam,

 

finalnie wymieniony EGR, przepływomierz powietrza i wycięty katalizator :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!