Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknięty kolektor ssący? - zdjęcia


exik

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest niesamowita poprawa osiagow i spalania. Auto ma moc na kazdym biegu a spalanie spadlo o 2 litry.

 

Wczesniej auto zachowywalo sie tak, ze obroty normalnie rosly a samochod ledwo przyspieszal. Przy 40-50km/h na 3 biegu nie bylo mowy o dynamicznym ruszeniu, trzeba bylo zrzucic na 2 i zakrecic do 6 tysi. Cala para szla w gwizdek a nie w kola.

I Vmax mialem 135km/h a teraz 135 to na 4 biegu mam i jeszcze obrotów troche.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem...I uszczelniłeś gdzieś jeszcze oprócz tych na zdjęciu? U mnie poprawa jest jak usunę olej z zbiornika kolektora ssącego.

 

Dodano: 25 cze 2015 - 13:25

Spróbowałem ręką zatkać dolot ale ma taka siłę że urwie mi rękę...Włożyłem gruby papier ale je rozrywał na kawałki...Jakiś inne sposoby?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed przepustnicą.

 

Dodano: 08 sie 2015 - 09:35

A zapytam dodatkowo, czy można silikonem uszczelnić okolice czujnika MAP, łączenia pomiędzy głowicą dolotu, a kolektorem? A i czujnik wałka rozrządu okolice? Bo chce dziś zrobić ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest jedna duża (między aluminiowym kolektorem a słupkiem silnika) chyba że chodzi ci o owalne uszczelki (4szt) między plastikowym kolektorem a tym aluminiowym, ale one chyba mniej kosztują za sztukę.

 

Edit...

Kup autostart (plak lub coś palnego) i popryskaj na pracującym silniku gdzie możesz przy kolektorze jak podskoczą obroty to tam masz nieszczelność.

Co do tego gwizdu/syku powietrza to może to być normalne, coś takiego:

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód był badany diagnoskopem i nic nie z błędów się nie ujawniło to przyczyną falowania silnika jest nie szczelny kolektor ssący i tu należy skupić uwagę.

Może to być np.pęknięty kolektor uszkodzona uszczelka pod nim,uszkodzony elektrozawór EGR,pęknięty któryś z wężyków odchodzących od kolektora, najlepiej udać się z tym do serwisu.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś usunąłem olej z kolektora ssącego i potem auto był bardziej żywszy, od razu reagował na gaz i sprzęgło. I po iluch jazdy wróciło z powrotem. Powodem chyba że wróciło olej w kolektorze. Ale pewnie przy wylaniu uszczelnił jakiś miejsce...

 

Tak chodzi mi o owalne uszczelki.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Airbites już byłą poprawa w Twojej logice wypowiedzi. Ale teraz znowu się pogorszyłą. Przed wysłaniem posta sprawdź go raz jeszcze. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Dzisiaj też sprawdziłem swój kolektor i muszę powiedzieć że prawie nawet w tych samych miejscach mam rozszczelniony, na odpalonym silniku psikałem w te miejsca kontakt sprayem i różnicy nie zauważyłem nawet w okolicach MAP sensora psikałem i też nic, wydaje mi się że to fabrycznie tak wygląda jak by był rozwarstwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!