Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator chłodnicy nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Zauważyłem wczoraj, że wentylator chłodnicy się nie uruchamia. Stałem w korku temperatura wzrosła do 4 kreski od góry a wentylator ani drgnął. Sprawdziłem wentylator na krótko, podpiołem podpiąłem go bezpośrednio pod akumulator i zaczął normalnie kręcić. Po ponownym rozgrzaniu silnika do 4 kreski od góry sprawdziłem napięcie przy wtyczce od wentylatora chłodnicy było około 12,5 V. Czyli napięcie do wentylatora dochodzi a pomimo to nie działa. Jak temperatura na zegarze spadła do połowy, czyli normalnej temperatury pracy silnika napięcie zanika przy wtyczce do silniczka wentylatora. Przy włączonej klimatyzacji wentylator też nie kręci. Co to może być ?

Czytałem kilka tematów na tym forum o nie działającym wentylatorze jednak takich objawów tu nie przedstawiono, albo coś mi umknęło.

Pozdrawiam.

Renault Megane I phII 1.4 16v 95 KM 2000r.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wentylator na krótko, podpiołem go bezpośrednio pod akumulator i zaczął normalnie kręcić.

Czyli wenylator sprawny.

Po ponownym rozgrzaniu silnika do 4 kreski od góry sprawdziłem napięcie przy wtyczce od wentylatora chłodnicy było około 12,5 V. Czyli napięcie do wentylatora dochodzi a pomimo to nie działa. Jak temperatura na zegarze spadła do połowy, czyli normalnej temperatury pracy silnika napięcie zanika przy wtyczce do silniczka wentylatora.

Czyli czujnik temperatury i sterowanie wentylatorem sprawne, ale prawdopodobnie jakiś feler w złączce (brak kontaktu) lub przerwa na drugim przewodzie między złączką, jeżeli obecność napięcia była badana względem masy, a nie między pinami we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!