Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima - nie załącza się sprężarka ani wentylator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problemem jest niesprawna klima.

Przy wciśnięciu przycisku AC:

dioda na panelu się zapala

wentylator chłodnicy nie włącza się

sprężarka się nie włącza

klima jest nabita i szczelna.

silnik nie podnosi obrotów.

 

 

Wtyczka od czujnika ciśnienia jest 4-pinowa.

Najpierw sprawdzić czy na którymś z pinów jest napięcie? czy zmostkować C-D lub A-B ?

Po zmostkowaniu na uruchomionej w ten sposób klimie zadziała wentylator lub sprężarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka i wentylator chłodnicy podłączone na krótko uruchamiają się.

we wtyczce do czujnika ciśnienia jest tylko +12v na pinie A, reszta prawie nic,

Zastanawia mnie pomarańczowo-fioletowy przewód idący z przełącznika klimatyzacji do wtyczki od czujnika ciśnienia, wchodzi do wtyczki w pozycję C ale nie ma na nim napięcia.

Nie wychodzi ono z panelu, może brakuje informacji o włączonym wentylatorze nagrzewnicy?

Z tego co wyczytałem na pozycji C we wtyczce powinno być +12V a tam nic nie ma.

 

Wobec tego czego szukać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz taki element wkręcony w obudowę wentylatora przy chłodnicy, to sprawdź, czy nie jest spalony, ewentualnie czy wtyczka kontaktuje. Sprawdź czy rezystor ma przejscie(pod spiralą. Mi klima się też nie załącza ale dlatego, że mam ten element przepalony-przynajmniej tak wyczytałem ale nigdzie nie wyczytałem, jaką wartość powienien mieć-jeśli to rezystor, albo na jaki prąd powinien być, jeśli to bezpiecznik (jeśli możesz to napisz jakie masz tam wartości Ohm).

post-79090-0-53854100-1436278883_thumb.jpg

Edytowane przez trilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz skojarzyłem co to jest. Odpowieda za regulacje 1 i 2 biegu wentylatora. Wentylator u mnie nie załącza się na 1 biegu i z tego co pamiętam nawet poprzez zworę na przekaźnikach i tak mam tylko 2 bieg i to na obu przekaźnikach. Spróbuje to wymontować i dam znać jutro co z tym rezystorem.

 

Jak w chłodnicy jest zbyt wysoka temperatura to wentylator powinien pracować po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka ?

Edytowane przez zonker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mnie wentylator chodzi na 2 biegu gdy wyciągnę kluczyk, a silnik zagrzany.

Spirala-rezystor z bezpiecznikiem termicznym (element nr 321), wisi na zasilaniu wentylatora chłodnicy i zasila go na 1.biegu poprzez przekaźnik G. 2.bieg leci bezpośrednio z przekaźnika C.

Schemat wentylatora Scenic K7M_F3R (1998).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymiana rezystora na chłodnicy pomogła- wentylator już załącza się i reaguje na przycisk klimy.

Nadal nie załącza się sprężarka.

Chyba wymienię czujnik ciśnienia.

Wie ktoś może jakie powinny być wartości napięcia na sprawnym czujniku ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarłem czujnik i sprężarka się załączyła lecz przy zaworze rozprężnym węże tylko lekko się schłodziły a w kabinie brak jest jakiejś różnicy. Czynnik jest nabity.

Nie wiem właśnie co dalej? wymienić osuszacz ?

 

Dodano: 26 lip 2015 - 13:18

Wymieniony został czujnik ciśnienia i nabita została ponownie klima bo gdzieś przy okazji jest wyciek.

Klima chłodzi już po kilku sekundach i została ewentualnie likwidacja wycieku. Do czynnika dodano kontrast, więc po paru dniach wyjdzie pod lampą UV gdzie jest problem.

Do układu klimatyzacji wchodzi 730g czynnika (wersja z silnikiem 2.0 16v).

 

Podsumowując: do uruchomienia klimy najpierw trzeba mieć sprawny nawiew dmuchawy w kabinie samochodu i musi on być włączony, następnie po wciśnięciu przycisku AC powinien się uruchomić wentylator chłodnicy na małej prędkości a po kilku sekundach (poprzez sygnał z czujnika ciśnienia) powinna odpalić się sprężarka i węże stają się w moment zimne. Najlepiej wymienić również filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!