Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło czy skrzynia co pada ?


tj73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym Was zapytać co sądzicie o takiej sytuacji.

Zaskoczyło mnie dziś zachowanie mojej reni. Nie mogłem wrzucić wstecznego biegu. Podczas próby wbicia biegu słychać było zgrzyt kół zębatych. Najpierw odczekałem chwilę i spróbowałem ponownie, i znów zgrzyt. Wyłączyłem więc silnik, odpaliłem auto ponownie i znów zgrzyt. Chciał nie chciał musiałem w końcu do tyłu pojechać więc tak delikatnie jak tylko mogłem włączyłem bieg auto ruszyło i spokojnie wjechałem.

Jak już stałem pod domem spróbowałem ponownie kilka razy ruszyć w tył i w przód i teraz o dziwo wszystko OK, bieg wchodzi gładko auto rusza płynnie.

O co chodzi jaką niespodziankę szykuje mi moja megi na zajączka ?

 

P.S.

Wszystkim Użytkownikom forum i Miłośnikom meganek składam

[center:d1d2dbc81a]Najlepsze Świąteczne Życzenia

WESOŁYCH bezawaryjnych ŚWIĄT[/center:d1d2dbc81a]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku jak coś takiego Ci się przytrafi to spuść auto wcześniej z ręcznego bo bywa że może być problem z wrzuceniem wstecznego jak auto stoi na zaciągniętym ręcznym. na początek jak chcesz coś zrobić to sprawdź olej w skrzyni bo dalsze naprawy równie dobrze wykonasz jak padnie Ci skrzynia. być może to wybierak wstecznego. no i jak masz możliwość to pierwsze wrzuć na 1 i rusz parę centymetrów do przodu a potem możesz próbować do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj73-przyczyna może byc bardzo prozaiczna; poczekaj chilę na luzie (ok 10 sekund) zanim wrzucisz wsteczny bieg. przyczyną tkwi w tym że jak wbijasz bieg przy nawet najniższych obrotach to zawsze powstanie zgrzyt (mówię tu o 1 i wsteczny) a wrzucenie wstecznego jest bardzo wyczulone na obroty..nie wiem czy zrozumiełeś o co mi chodzi ale zrób tak jak napisałem...oprócz tego przyczyną zgrzytu może byc brak olej/siski poziom lub zurzyta skrzynia albo jej delikatne przesuniecie(wybicie poduszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!