Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z buczeniem przy pasku akcesorii


zales

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Mój problem polegał na tym, że w poprzednim tygodniu padł mi alternator. Sprzęgiełko się posypało w mojej megi II phl:). Kupiłem używany alternator od megane II 1.5dci 110A. Wszystko pasuje elegancko, lecz następnego dnia było słychać buczenie wychodzące od strony paska akcesorii między 1000obr a 3000obr, jak dodaje gazu i jak z chodzi z obrotów cały czas buczy. Wymieniłem pasek akcesorii i rolkę napinacza, bo myślałem, że to w tym tkwi wina lecz nie. Szukałem dalej i dzisiaj jak popsikałem na rolke (koło) sprężarki klimatyzacji problem ucichł na chwile, psikałem wd40 na miejsce gdzie chodzi pasek czyli na zewnętrzną część koła w to miejsce z rowkami po których porusza się pasek i problem znikał na chwile. Gdy w innych miejscach psikałem nic nie pomagało nawet gdy psikałem za kołem sprężarki i gdziekolwiek indziej nie pomagało. A gdy psikam na te rowki (po których chodzi pasek) na kole sprężarki problem znika ale na chwile. Nie wiem jak to można zlikwidować i co tak naprawdę jest problemem. Brak mi już pomysłów. Szukałem już wszędzie na forum ale nie napotkałem nigdzie na taki przypadek. Liczę na waszą pomoc może ktoś taki miał problem. Mam megane II phi 1.6 16 V 2004 rok.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zales, na przyszłość warto było zregenerować alternator byłbyś pewny że zregenerowany alternator pociągnął by dłużej niż najlepszy używany ponieważ już na drugi dzień zaczęły być zanim problemy nawet po wymianie paska i napinacza być możne i w nim rolka wolnobieżna się kończy, ale mało kto wie że objawy o których wspomniałeś mogą pochodzić od paska osprzętu dlaczego? nowe paski (nawet bardzo renomowanych producentów) średnio wpasowują się w rolki i potrafi wydawać najróżniejsze dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł a co masz na myśli te same koło pasowe?? założyłem identyczny alternator z tym samym uderzeniem obydwa są z valeo. Ale jak kolega Merkaba powiedział że mogłem wymienić sprzęgiełko w swoim alternatorze niż kupować używany o 100zł drożej niż używany ale na pewniaka. człowiek uczy się na błędach. Dziwi mnie to że jakby drugi alternator by się miał rozsypać też to już by chyba wyzionął ducha bo już tak jeżdzę tydzień i to tylko buczy w okolicach paska akcesorii i nic się nie dzieje jedynie to zauważyłem że alternator po jeździe jest bardziej gorący niż silnik a sprężarka o wiele chłodniejsza także myślę że ze sprężarką klimy jest wszystko ok. Ale martwi mnie nadal te buczenie i do tej pory nie mogę go zlokalizować dokładnie na 100%. Wiem na pewno że to któryś z tych osprzętów ponieważ ściągałem pasek akcesorii i odpalałem auto i była totalna cisza silnik mruczał aż miło. Chciałbym te buczenie zlikwidować bo to nie przyjemny dźwięk. Alternator ładuje bez problemu buczenie cały czas jest gdy auto wchodzi na obrtoy i jak schodzi z obrotów, a z tego co słyszałem to jak pada sprzęgiełko w alternatorze to buczenie jest jak wchodzi auto na obroty a jak schodzi z obrotów to jest cisza. Więc nie mam już pomysłów://

 

Dodano: 11 lip 2015 - 23:43

A i kolego Merkaba te buczenie było przed wymianą paska i rolki napinacza i po założeniu nowego paska i rolki napinacza sytuacja była bez zmian niestety:/ jutro chyba spróbuje sposobu wysmarować sam pasek płynem do naczyń bo chce całkowicie wyeliminować, że to wina paska ale sądzę że to nic nie zmieni ale dam znać jutro jak poszło:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były co najmniej dwa typy kół pasowych i mogą być też inaczej osadzone.

Pasek wchodzi, ale może być lekko przekrzywiony.

Jesteś w 100% pewny, że to jednak nie alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł czy jestem pewnien czy to nie alternator to nie jestem pewnien:/ a w ktorym miejscu mogę popsikac wd40 na alternator zeby sprawdzić czy to jego wina?? a jeżeli pasek idzie krzywo to czy można jakoś czymś posmarować rolke alka, żeby przestało buczeć?? a jeszcze sprawdzałem czy jest krzywo w taki sposób że na kole sprężatki i tym większym kole (co wchodzi do silnika i nie pamiętam jak się nazywa dokładnie) są szersze i mają o jeden ząbek więcej. Więc pasek przestawiłem tak żeby na tym dużym kole był pasek bliżej silnika i tak samo zrobiłem na sprężarce i nic nie pomogło więc przestawiłem go spowrotem tak jak producent zaleca czyli zostawiłem wolny rowek na kołach od strony silnika. w najgorszy wypadku będę zmuszony do wymiany sprzęgiełka alka i łożyska klimy jak nie dojdę czym spowodowane jest te buczenie... a najlepiej byłoby jakby coś padło całkowicie wtedy był się dowiedział czyja wina to była:P hehe:)

 

Dodano: 12 lip 2015 - 14:12

Kolego aston 76 myślisz że alternator pada?? sprawdzałem w rodziców dacii dusterze w silniku 1.6 16V alternator i też jest bardziej gorący niż silnik a to jest nowe auto więc chyba tak po prostu jest.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasek idzie po skosie, to łożyska są bardziej obciążone. I to może powodować problemy z alternatorem. Sprawdź jak zachowuje się alternator po zdjęciu paska alternatora. Czy nie ma zacięć jak pokręcisz wirnikiem i czy płynnie się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!