Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozładowany akumulator po nocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post :-), od razu mówię że nigdzie nie znalazłem takiego problemu dlatego piszę

 

Efekt rozładowany akumulator przez noc. To co zauważyłem po całym dniu grzebania:

z akumulatora ucieka ok 5A czyli coś jest włączonego, ale prąd ucieka tylko po odłączeniu klemy od aku i podłączeniu przez miernik. Jeżeli uruchomię silnik i wyłączę, najprawdopodobniej jest ok i dopiero po równo 12 min słyszę załączenie czegoś i cichy głos tak jak by odkurzacza obok baku z paliwem, na baku czuć lekkie wibracje. Dodatkowo zapalają się diody na włączniku gazu BRC. Te same objawy są przy wyłączeniu aku (zdjęcie klemy) i podłączeniu (nie trzeba czekać 12 min). Wszystkie bezpieczniki wyłączałem po kolei nic nie pomogło musi być na stałe podłączone do akumulatora. Najprawdopodobniej to instalacja gazowa sama się włącza po tych 12 min, ale jak to sprawdzić? Czy mieliście już taki problem będę bardzo wdzięczny.

 

Scenic II 2005 2.0 16v benzyna + gaz BRC

 

To co sprawdziłem jeszcze dziś to nie butla z gazem, odłączyłem prąd, nadal jest ten hałas, jakieś sugestie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może być to zaraz sprawdzę

właścicielem jestem od niedawna i czytam właśnie, że pompka jest w zbiorniku chyba

sprawdzę czy to to i dam znać

Dzięki, ale jak ktoś by miał jeszcze inny pomysł będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik od lpg jest przy aku i idzie do sterownika odłączyłem nic ... wyciągnąłem sterownik cały nic. Jak będę miał chwilkę sprawdzę pompę paliwa. Musze sprawdzić jak ściągnąć fotele tylne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli... Jak tak będziesz wszystko na żywioł odłączał i wyciągał, to nałapiesz błędów, a ScII niezbyt taki stan toleruje.

Później efektem są narzekania, jak to "we francuzach elektryka szaleje".

Osobiście zaczął bym od odczytania zapisanych błędów - być moze odpowiedź jest prosta.

A szukanie metodą prób i błędów w tym przypadku może jedynie spowodować wzrost kosztów.

W wersji uproszczonej - stawiam na brak masy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odzyskałem swój komputer i błędy jak w załączniku

ktoś mi powie gdzie to jest ?

 

post-80627-0-74683000-1436720804_thumb.jpg

 

już umiem ściągać tylne fotele :-) i pompa jest pod siedzeniem pasażera pod szufladą, ale idzie tam cała wiązka kabla i nie ma jak odłączyć głębiej nie mogłem dojść bo zaczęło padać ale już wiem że to pompa się włącza po pewnym czasie bo dzisiaj po 8 minutach od zgaszenia auta

 

Dodano: 15 lip 2015 - 07:23

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa / czujnika ciśnienia paliwa w scenicu II 2.0 2005r ? jedyne co znalazłem to z przodu nad kołem skrzyneczka, ale tam wszystko jest na stałe + bezpieczniki przeważnie do świateł i jedna różowa kostka chyba od wiatraka.

 

Co do mojego problemu wykluczyłem instalacje gazową. po wyłączeniu bezpiecznika (instalacji gazowej) nadal sie złącza pompa, bez diody od włącznika BRC, tego co pisałem na początku.

 

Proszę o pomoc bo muszę klamre na noc ściągać żeby rano odpalić :-)

Edytowane przez ors0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganie (w Sceniku pewnie też) przekaźnik jest w skrzynce obok akumulatora, jeśli mnie pamięć nie myli.

http://megane.com.pl/topic/20340-gdzie-znalezc-przekaznik-pompy-paliwa/

Edytowane przez Pawel
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zagadki:

 

Dzisiaj byłem u elektryka wyciągnął całą płytkę z bezpiecznikami (z przodu nad kołem od strony kierowcy) tam gdzie są przylutowane na stałe przekaźniki w tym też pompy paliwa.

Okazało się że dostała się tam woda (najprawdopodobniej jak niedawno wymieniałem pojemnik na płyn hamulcowy zastał mnie deszcz i wtedy) pod spodem płytki od góry nie było widać zwarły się piny i zaśniedziało się. Wystarczyło przeczyścić i jest OK. 50zł za diagnostykę :-) czyszczenie w gratisie

 

można zamknąć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!