Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Myszkowanie samochodu po drodze POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trzy miesiące temu w grandscenicu II 2.0 dci 150km wymieniłem tylne tuleje przedniego wahacza, sworznie, drążki kierownicze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, gumy pod drążkiem stabilizacyjnym, gumy w tylnej belce, opony nówki dębica presto oraz poduszkę silnika tą przy rozrządzie i wszystkie tarcze i klocki. Wszystkie części najwyższa półka- bardzo drogie. Moje zdumienie to ściąganie auta w lewo. Dość mocno. Puszczam gaz auto wraca na wprost lub w prawo. Myślę sobie może zbieżność kół. Była robiona po naprawie ale może coś źle więc jeszcze raz. Zbieżność ok. Więc pomyślałem amory. Wymieniłem wszystkie a z przodu dodatkowo łożyska Mc'personów i poduszki amorów. Wsiadam to samo. Więc może łożyska kół?? Prawe lekki szum. Bardzo lekki. Ale wymieniłem. To samo. Bez różnicy. Po kilkudziesięciu kilometrów prawe łożysko amora przód przeskakuje. Wymiana nowego na nowe.Bez skutku. No to jeszcze przednie tuleje wahacza. Zmiana i nic. No to trawersy sanek. Niby bez większego luzu ale wymieniłem. Bez zmian. Samochód jadąc prosto po chwili sam jedzie w lewo i trzeba kontrować. Nigdy nie tłuczony. Zero jakichkolwiek luzów. Mam jednak wrażenie że na dziurach i tak coś lekko drga z lewej strony z przodu. KIEROWNICA NA WPROST podczas jazdy. Kiedy auto ucieka w lewo kiera nie skręca. Już mam dość. Nawet zerowy kąt położenia kiery ustawiany dwa razy niezależnie i nic. Ciśnienie w oponach idealnie równe. Może jednak opony. Są bardzo miękkie ale nie siedzą za bardzo choć bujają na wietrze całe auto. Kiedy wieje jest gorzej. Bezwietrzna aura lepiej ale i tak odczuwalna ucieczka w lewo. Zamian opon stronami nic nie dała. Czy jest ktoś może z podobnym przypadkiem lub ma pomysł na te objawy?? Mam już dosyć szukania no i wydatków. Do tego kończą mi się pomysły. A może znacie jakiś warsztat specjalizujący się w zawieszeniach?? Mieszkam pod Bydgoszczą. Z góry dziękuję czekam na podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność robiona tylko przodu czy komplet (chodzi mi o pełną diagnostykę kątów, ułożeń pochyleń etc przodu i tyłu - samo sprawdzenie), może koło tył z lekka krzywi tor jazdy.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność całkowita. Wszystko w normie. Choć normą może być wszystko. Ale sprzęt porządny 3d. Jedynie co mnie martwi to 8mm różnicy równoległości osi. Tylna belka prosta. I ewentualna jej regulacja jest minimalna. Przed naprawą nic nie ściągało. Idealnie prościutko jechał.

Przy ruszaniu na wprost lekko drży coś w lewym kole. Czasem przy ruszaniu w prawo. Może poduszka pod skrzynią albo kończy się przegub. Ale czy to może wpływać na prowadzenie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przyczyny w lewym wahaczu. Jak dla mnie, koło podczas przyspieszania idzie dość mocno w tył. przy zwalnianiu przesuwa się w przód.

Miałem daaaaawno temu taką historię w Skodzie - w tylnym mocowaniu wahacza był luz na kilka mm. Możliwe, że przy naprawie zastosowano wadliwą tuleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz zwykłą miarką jaki masz rozstaw osi z prawej i lewej strony (np. między felgami).

Kuzyn miał coś podobnego i okazało się, że był lekko skrzywiony czop na belce.

Co ciekawe na geometrii to nie wychodziło, ale między prawą i lewą stroną różnica w rozstawie osi wynosiła ok. 5mm.

Słuszna jest też uwaga jak wyżej, kolega pokazywał mi nową tuleję wahacz, która nie była centryczna.

Co prawda firmy krzak, ale różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szukaj przyczyny w lewym wahaczu. Jak dla mnie, koło podczas przyspieszania idzie dość mocno w tył. przy zwalnianiu przesuwa się w przód.

No mi to się wydaje, że raczej odwrotnie.

Edytowane przez DyzMegII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 22.07.2015 o 17:44, lesny66 napisał(a):

Możliwe. Ale tuleje zamieniałem miejscami czyli prawą zamieniłem na lewą i odwrotnie. I nic. Dalej to samo.

Czy udało się wtedy uporać z problemem? Mam obecnie tak samo, wymieniłem też chyba wszystko i ciągle ściąga raz w lewo, innym razem w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!