Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik poziomu paliwa :(


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od niedawna ma scenica 98 dTi 98Km. powiedzcie mi jak to jest ze wskaNIKIEM paliwa czy cala skala pokazuje 60L czy tez okolo 54L bo bez rezerwy bo z tego co widze nie ma wskazan ilosci rezerwy tylko jak spadnie do konca to zapala sie rezerwa i dalej juz sie wskaznik nie rusza( w innym aucie mialem od zapalenia sie rezewy jeszcze troche wskazania zanim wskazowka opadla na koniec i samochod zgasl) wiec moje pytanie jest takie czy jak wskaznik pokazuje rowno 1/2 baku to jest 30L czy 27L?? wczoraj zaswiecila mi sie rezerwa zrobilem na niej jeszcze okolo 30Km i zalalem rowniutko 30L i wskaznik stanal w polowie ponad kreska 1/2 zbiornika. Wiec teraz nie wiem jak on wskazuje.

Zawsze robilem sobie tak ze cala pojemnosc zbiornika dzielilem na ilosc kresek na wskazniku(wtedy wiedzialem ile jest litrow pomiedzy kreskami) i po zaswieceniu sie rezerwy odejmowalem ilosc rezerwy od ilosci zalanego paliwa i tak mi mniej wiecej wychodzilo spalanie.

chcialem tak samo zrobic w sceniku ale wlasnie nie wiem czy podzielic na skale 60L czy 54 bo rezerwa w sceniku okolo 6L.

P.S wydaje mi sie ze duzo pali okolo 9 litrow na 100 trasa mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale czy ty liczysz spalanie po ilości kresek na wskaźniku paliwa :shock:

 

dokładność wskaźnika zużycia paliwa jest niska i nie należy się tym za bardzo sugerować, zwłaszcza gdy pali się rezerwa bo można się zdziwić :-P poza tym z biegiem czasu i km przejechanych dokładność urządzenia spada, poza tym w jednym autku może być 30 litrów i połowa skali a w innym 25 czy 35. Kwestia egzemplarza

 

aby obliczyć spalanie:

1. tankujesz pod korek - tak dużo ile tylko wyjdzie paliwa, aż się wylewa

2. jeździsz dłuższy kawałek np. 200 czy 500 km albo do końca baku

3. znów tankujesz pod korek

4. wykonujesz proste obliczenie : (ilość litrów jaką zatankowałeś dzielona przez liczbę przejechanych km od poprzedniego tankowania) razy 100 i masz średnie spalanie ;-)

 

wyniki takiego pomiaru są możliwie najdokładniejsze i najprostsze do obliczenia dla kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!