Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak można sprawdzić czy rozrząd jest prawidłowo założony


miroslawm

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Scenic Grand 1,6 16V - K4M, założyłem w nim gaz około dwa miesiace temu. Mam wielki problem, bo gasnie kiedy np. dojeżdżam do skrzyzowania i wrzucę na luz, dzieje się to zarówno na gazie jak i benzynie, gasniecie nasila sie kiedy silnik się rozgrzeje. Nie dawno wymieniłem rozrząd. Czujni wałka rozrzadu bo taki pojawia się błąd, lecz czujnik okazał sie dobry, innych błędów nie ma. Ponieważ nikt nie potrafił mji nic konkretnego poradzić pojechałem do serwisu Renault, nie jest to serwis przy salonie tylko prywatny warsztat specjalizujacy sie w tej marce i posiadajacy dobra opinię. Tam stwierdzono na początek, że muszę wymienić wszystkie uszczelki przy przepustnicy, pod kolektorem dolotowym plastikowym i pod metalowym przy głowicy, oraz ustawić rozrzad bo jest przestawiony o dwa ząbki, łaczny koszt to 750 złotych. Uszczelki wymieniłem wszystkie sam, okazało się że majster od gazu nie po dokręcał śrub kolektora, a dwóch wogóle brakowało, po mymianie ma znacznie większą moc, lecz nadal gaśnie na wolnych obrotach, np. przy dojeżdżaniu do świateł. Ponieważ rozrząd był niedawno wymieniany, jak mogę sprawdzić czy faktycznie jest on przestawiony o te dwa ząbki, jak można to sprawdzić abym mógł domoagać sie od mechanika jaki wymieniał, poprawienia tego, lub ewentualnie zwrot kosztów.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, tylko jak jest dobrze założony, to wywalę 450 zł zupełnie niepotrzebnie, a mechanik ten od wymiany rozrządu twierdzi, że jest ok. Serwis twierdzi, że przestawiony i jak to można sprawdzić bez rozbierania i uszkadzania osłon wałków.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 450 zł tylko tyle ile kosztują zaślepki i ew. pół godziny robocizny. Bo to jest tylko kwestia wyjęcia zaślepek przy wałkach i otworu gdzie wkręca się ten kołek ustalający. A dziury w zaślepkach można doraźnie zakleić dobrym silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba dokładnie zdiagnozować auto Clipem. U mnie też gasł silnik i przyczyną okazał się niesprawny czujnik położenia walka rozrządu. Na clipie wyszło, że to on, ale za drugim razem. Czujnik został podmieniony na inny i auto odżyło. Nie piszesz czy także wymieniałeś KZFR wraz z rozrządem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu elektrozaworu zfr auto jest słabsze gorzej reaguje na dodanie gazu a na wolnych obrotach tak samo trzęsie silnikiem jak z podłączonym

Wcześniej nie napisałem o tym że na wolnych obrotach bardzo trzęsie silnikiem i chodzi jak diesel

Edytowane przez miroslawm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!