Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem auta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Posiadam megi I ph II. Mianowicie problem mój polega na tym, że czasami samochód nie potrafi odpalić. wszystko ładnie kręci, ale nie zapala. Tak jakby odcinało dopływ paliwa. Czy ktoś miał taki dziwny przypadek? co to może być?

dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby zawalony filtr paliwa, kończąca się pompa paliwa, świece zapłonowe w złym stanie, niska kompresja, uszkodzenie czuknika położenia wału, uszkodzenie ecu. Wszystko i wiele wiecej znajdziesz na forum, temat wałkowany z milion razy.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób odróżnić jedno od drugiego? Dodam, że jeśli nie zapalę auta za pierwszym razem, to później jest już tylko gorzej, tzn. trzeba kręcić go tyle razy, dopóki nie zaskoczy (dokładniej chodzi mi o ponowne zapalanie)

Zastanawiam się nad czujnikiem położenia wału lub pompą paliwa.

Czy ktoś wie, jak to odróżnić?

Czy ktoś byłby tak miły i opisał jakie są objawy do tych rzeczy, co napisał kolega wyżej?

Ostatnio podczas jazdy autko mi zgasło i miałem problem z odpaleniem, może to coś więcej podpowie..

Dodam, że sprawa dość pilna, bo auto użytkowane codziennie, a problem ostatnio się nasilił.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez rdaw225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przypadku pomogło przeczyszczenie czujnika położenia wału (15 minut roboty) dwie śrubki na klucz 10.

thumb_hosting_zdjec_1439300464__czujnik_pol_walu.jpg

Problem był jak opisałeś raz zapalał od razu a niekiedy za piątym razem. <_<

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie znajdę czujnik położenia walu? Niestety patrząc u siebie pod maskę nigdzie nie mogę znaleźć tak wyglądającej części. Ewentualnie czy ktoś może podrzucić jakieś zdjęcie gdzie mogę znaleźć ta część i jak ją odkręcić?

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!