Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z nawiewem scenic 16. 8v 97r


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam sie z wzystkimi. :mrgreen:

Opisze swój problem .

Przestaje dzialać dmuchawa nie działają żadne biegi, sprawdzałem kontrolką i nie ma prądu na kostce przy włączniku , ani na przekazniku , dostałem sie tez do tych rezystorów ale tam nic nie zauważyłem , przejarzałem kostki połączenia rozebrałem pół przodu i :-( .Ale jak dam na krótko prad z kabelka od świateł pozycyjnych to działa , było już pare razy tak ze jak podotykałem tak, to zaskoczyła i działała , jest jeszcze cos jak nie działa dmuchawa to nie działa też przycisk od nawiewu powietrza wewnątrz/ zewnątrz. Czy jak dam na krótko ten kabelek od św. pozycyjnych to sie nic nie stanie pogoda teraz jest nie za bardzo i bez dmuchawy to katastrofa, a nie mam garażu. Uruchomiłem jeszcze jeden post dotyczący radia zapraszam i z góry dzięki za wszystkie porady.

Pozdrawiam

[Nie piszemy calych postow boldem - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proponuję poprowadzić zasilanie z zapalniczki auta do kostki w panelu gdzie masz pokrętło prędkości nawiewu bo tam zapewne nie masz również zasilania opisywany objaw świadczy o przepaleniu kabla zasilającego a znalezienie tej usterki wiąże się z rozpruwaniem całego przodu samochodu i wiązek kabli zasilających. zasilanie należy podłączyć do żółtych przewodów w kostce. rżyczę powodzenia na pewno zadziała. A i nie zapomnij po tej operacji zmienić bezpiecznik odpowiedzialny za zapalniczkę z 20A na 30A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kostce mam dwa przewody żółto zielone i dwa pomarańczowe to obojetnie do ktorego żółtego .

 

[ Dodano: 2007-02-11, 18:37 ]

Sprawdziłem bezpieczniki , przekaznik ,mozna powiedziec ze wszystko po kolei od kostki przy panelu poprzez wszystkie złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do żółtego z żółtego w zapalniczce musisz sprawdzić ale jeżeli nie masz klimy to tylko jeden z tych żółtych w kostce powinien być zasilany sprawdź ....

a taką sytuację miałem w październiku w swoim samochodzie, a kiedyś robiłem klientowi i szukałem po kablach bo tak sobie zażyczył 3 dni ale słono zapłacił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja miałem podobny problem i zrobiłem tak jak Robak mówił. Żółty z zapalniczki podpiąłem pod żółty w kostce do nadmuchu (do jednego, bo mam bez klimy). Zadziałało, ale kable sie zaczęły dosyć mocno grzać i tu moje pytanie... trzeba było się podpiąć pod stary kabel, czy po postu go wyciągnąć i na jego miejsce wcisnąć ten od zapalniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Dołączę ze swoim problemem, tyle że mam Meganke HB (klima, sterownie modułem z dwoma tranzystorami) a nie Scenica.

 

Nawiew u mnie nie działa. Dmuchawa nie rusza nic a nic. Tranzystorki są raczej ok bo moduł mam cały nowy kupiony. Sprawdzałem bezpiecznik (40A) w skrzynce koło akumulatora i bezpiecznik jest ok, tzn. nie przepalony.

 

Kiedy włączam zapłon a na panelu włączony jest 6-ty bieg i sprawdzam napięcie na bezpieczniku to niestety na mierniku reakcji brak (może źle mierzę - dotykam po prostu dwóch metalowych łepków wystających do góry z bezpiecznika). Próbowałem też "wymusić" przepływ prądu przez bezpiecznik poprzez podłączenie do niego na parę chwil plusa z akumulatora. Nic sie nie ruszyło.

 

Nadmienię jeszcze że panel nawiewu jest podświetlany, że coś tam kręci się pod maską kiedy włączam i wyłączam przycisk obiegu wew (ciekawe że działa to też kiedy moduł mocy jest niepodłączony..). Sprawdzałem też (poprawcie proszę jeśli niewłaściwie) czy jest napięcie na żółtych kablach dochodzących do panelu - nie było - a sprawdzałem tak że podłączyłem jeden kabel z miernika do czarnego kabla idącego do zapalniczki, drugi kabel do żółtego (jednego, później drugiego) z kostki w panelu sterowania (oczywiście kostka była wypięta z panelu a kluczyk był przekręcony tak że paliły się kontrolki licznika).

 

Ciekaw jestem czy coś z tego robię niewłaściwie. Jeśli tak to poproszę o korektę, ewentualnie dalsze kroki które mógłbym wykonać w celu zdiagnozowania co jest nie tak (rozkręcanie "połowy przodu" w celu dostania się do silnika dmuchawy to dla mnie ostateczność). I na koniec - chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się przekaźnik sterowania nawiewem.

 

I to na razie na tyle,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotykam po prostu dwóch metalowych łepków wystających do góry z bezpiecznika)
no źle bo tam jest tylko (+) który przechodzi przez bezpiecznik. Dotknij drugim przewodem miernika do budy auta a powinno wskazać napięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem metodą lepper_pl'a i wyszło na to, że 12V śmiga sobie po tym bezpieczniku, także do tego punktu jest ok.

 

Prezes, o jakiej płytce dokładnie mówisz? Czy na tej płytce znajduje się przekaźnik o który pytałem? W podszybiu jest sporo różnych kabelków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie wiem jak zlokalizować ten przekaźnik nr 11 z poprzedzającego obrazka.

 

W załączniku schemat elektryczny z paroma dodatkami. Wydaje mi się że skoro przez bezpiecznik śmiga prąd to ten przekaźnik jest ostatnim elementem, poza samą dmuchawą, który może powodować problemy. Rysunek niestety mi osobiście słabo pomaga się zorientować w którym miejscu ten przekaźnik może fizycznie występować. Wie ktoś?

post-5324-1206366369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!