Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc - Megane II 1.5 cDi 85KM 2007


Kosma666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Potrzebuję pomocy przy zakupie mojego pierwszego prywatnego samochodu.

Link do ogłoszenia:

http://olx.pl/oferta/renault-megane-lift-tempomat-sterowanie-z-kierownicy-klima-alu-komputer-CID5-IDbcAUJ.html#c4fd822257

 

Cena wynegocjowana: 10000 (w tym świeżo wykupione ubezpieczenie).

Auto widać, że miało jakieś lekkie zdarzenie. Szczególnie widać to po szczelinach przy przednim lewym nadkolu i drzwiach.

Nie widać żeby było to coś poważnego, bo wszystkie śruby pod maską bez śladów rozkręcania.

Lewe drzwi mają lekko odstający plastik przy szybie. Ogólnie samochodzik zadbany.

Martwi mnie tylko małe (ok. 1-2cm średnicy) ognisko rdzy przy lewym tylnym nadkolu. Nie wiem na ile może to być poważne (bo po prostu się nie znam).

Ciężko nie zaufać właścicielowi - mechatronik.

 

Kierownica dość mocno wytarta przy takim przebiegu, pedały normalnie. Czy ktoś z Was wie gdzie można obszyć skórę w okolicach Trójmiasta?

 

Proszę bardzo o ocenę ogłoszenia (wiem, że dużo nie można stwierdzić, ale każda opinia się przyda).

W poniedziałek właściciel robi okresowe badanie samochodu, więc proszę o poradę jak wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji - mnie niestety nie będzie, ponieważ pracuję w godzinach otwarcia stacji diagnostycznej a zależy mi na jak najszybszym kupnie samochodu. Czy właściciel może dostać jakiś raport z badania? Raz w życiu miałem przeprowadzane pełne badanie samochodu, gdy stacja diagnostyczna miała kontrolę, więc wiem, że jest opcja "pełnego" sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto widać, że miało jakieś lekkie zdarzenie. Szczególnie widać to po szczelinach przy przednim lewym nadkolu i drzwiach.

 

Niekoniecznie. U mnie też pojawił się ni z tego ni z owego dziwny próg w tym samym miejscu, a żadnego wypadku/stłuczki nie miałem. Poprawili mi to w ASO regulując trochę na drzwiach. Może to wina za mało sztywnego nadwozia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina złego spawania :)

Chłopaki z Reno-Max w Redzie mi go sprawdzili i okazało się, że miał jednak poważną stłuczkę - lewy bok, podłoga na prawie całej długości do szerokości prawie połowy fotela kierowcy dospawana.

BTW Polecam Reno-Max. Nie wzięli nawet kasy, chociaż poświęcili jakieś 20 min (we dwóch).

 

Teraz mam do sprawdzenia kolejną:

http://olx.pl/oferta/renault-megane-ii-lift-sportway-1-5-dci-105-km-CID5-IDba1gD.html#0e5c541841

 

Ogólnie przydałyby mi się porady na co zwrócić uwagę, co sprawdzić i o co na pewno zapytać przy sprawdzaniu w serwisie. Może tym razem nie trafi się bity, to chciałbym wiedzieć co najważniejsze sprawdzić.

Na tę chwilę jestem pewien, że panewki - czy wymieniane, prawda?

Auto jest z 2006 r. a jest po lifcie - nie wprowadzali go dopiero w 2007?

 

Ogólnie proszę o parę porad na co zwrócić szczególną uwagę i (jeżeli wszystko będzie z nim OK) proszę też o wszelkie porady na temat użytkowania tego samochodu/silnika.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kosma666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jakieś kiepskie. Lifting był w 2006 r. więc problemu nie ma. Natomiast te ozdobne chromowane paski na osłonie chłodnicy widzę pierwszy raz w aucie z 2006. Podobno były montowane pod koniec produkcji, ale pewności nie mam. Nie sądzę też, żeby panewki zostały wymienione. Sam mam podobny przebieg w tym samym silniku i nie zamierzam tego robić. W serwisie sprawdź stan turbiny i wtrysków, bo kosztują kupę kasy. Z porad to napiszę krótko: wymiana oleju max. co 15 tys. km, częsta wymiana filtra paliwa max. co 30 tys.km, paliwo tylko na markowych stacjach i jakoś się jeździ. Masę porad znajdziesz na forum, trzeba pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Właściciel mówił że zanim sprowadził, to pierwszy właściciel miał lekkie puknięcie. Podobno sam plastik tylko naruszony, ale to do sprawdzenia, bo tylko przez tel rozmawialiśmy. Na co zwrócić szczególną uwagę przy takim "lekkim" uderzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!