Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic nie zapala


marioxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu jechałem moim sennikiem autostrada przez przeszło godzinę prędkość 140 km/h ++, po zjechaniu z autostrady po przejechaniu około 3-4 km droga lokalna było to nocą usłyszałem dziwny dźwięk w okolicy silnika tak jakby kamień uderzył w silnik. Samochód stracił moc nie reagował pedał gazu i po kilkudziesięciu metrach samochód zwolnił i zatrzymał się na jezdni. Stacyjka kręciła lecz nie można było uruchomić silnika , był to taki pusty odgłos, jakby stacyjka kręciła lecz silnik w ogóle nie reagował. Gdy otworzyłem maską silnika to wentylator chłodnicy był załączony i chodził jeszcze dość chwile, po czym się wyłączył.Po wrzuceniu drugiego biegu i próbie zapalenia samochodu, samochód szarpie do przodu lecz nie uruchamia się. Dźwięk jaki wydaje przy próbie zapalenia jest dziwny taki jakby reagowała tylko stacyjka i część samochodu, lecz niema tego dźwięku jaki słychać że silnik próbuje zapalić tylko mu trochę brakuje. Po przekręceniu kluczyka gdzie uruchamia się samochód słychać taki pusty dźwięk, głośność dźwięku taka jak zwykle. Żadna kontrolek na pulpicie nie świeci, oprócz tej co zawsze koloru żółtego taki silniczek. Samochód jest przerobiony na LPG, jeżdżę nim już wiele lat i pierwszy raz coś takiego się stało. Proszę o pomoc, na forum nie znalazłem takiej samej usterki.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można na tym forum załączyć plik wideo aby dokładnie sprecyzować usterkę

 

Dodano: 17 sie 2015 - 19:11

Dodałem filmik na YouTube na którym nagrałem dźwięk jaki wydaje próba uruchomienia mojego samochodu, taki dźwięk jest po przekręceniu kluczyka i próbie zapalenia samochodu. Może teraz ktoś mi napisze co to za usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie Ci ruszał na biegu ponieważ ruszasz, jak kolega wyżej napisał, na rozruszniku, rozrusznik napędza wał korbowy połączony ze skrzynią itp itd a pasek napędza górę silnika. Nic prostrzego odchyl obudowę rozrządu i zobacz czy pasek nie pękł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500-3000 zł, zależy gdzie, jak, kto będzie to robił.

Same części to ok 1000zł, Poczytaj forum, jest sporo wątków na ten temat

Silniki 1,4 i 1,6 16V są praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkręciłem częściowo osłonę nad rozrządem i na górnej zębatce faktycznie brak paska. Dziwne, że pasek tak krótko wytrzymał wymiana 2009r. przejechałem 57 000 tyś. Za kilka dni wraca kolega mechanik wtedy dowiem się czy warto samochód naprawiać, bo wartość 7-8 tyś samochodu, a nie wiem jeszcze jaki koszt naprawy, co zostało uszkodzone, bo jak samochód nawalił mi to próbowałem go kilka razy odpalić. Dziwne, że nie zapalił się serwis czy coś innego. Jak dowiem się jakie koszty naprawy to wam napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!