Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu przepraszam ,jeśli w złym miejscu umieszczam temat i proszę mnie poprawić jeśli coś źle robię. Jestem tu nowy i od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym(?) posiadaczem Renault Megane I 1996r 1.4 RT b+g. Mój problem polega na tym, że dziś podczas powrotu od znajomych włączyłem klimatyzację na największą prędkość nawiewu(6) i po pewnym czasie zaczął z kratek wentylacyjnych wydobywać się smród jakiejś spalenizny. Szybko wyłączyłem klimatyzację przełącznikiem na pozycje "0" . Po pewnym czasie chciałem ją ponownie załączyć, lecz już bezskutecznie. Klimatyzacja jak również nawiew nie reagują na kręcenie pokrętłem regulacji nawiewu(0-6). Włączając klimatyzacje dioda sygnalizująca jej działanie zapala się. Nie wiem co to może być i od czego zacząć. Dodam, że przejrzałem tematy z podobnymi problemami lecz nie znalazłem w żadnym z przedstawianych problemów rozwiązania na swój. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1440352383__86377219_1_1000x700_panel-nawiewu-klimatyzacji-renault-megane-swidnik.jpg

Tak wygląda u mnie ten panel do regulacji ,więc raczej ręczna :)

Smród zaczął wylatywać w trakcie włączenia klimy na 6. Może to też być spalony wentylator skoro teraz jest zero reakcji? Czy z tym rezystorem dam sobie sam radę, żeby go wymienić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem :) no nic, będę próbował z tym rezystorem jeśli mówisz, że to to. Mam nadzieje, że wymiana tego rozwiąże problem. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się wydostać rezystora nawiewu ponieważ kostka znajdująca się na nim nie chce się wyciągnąć. Nie mam pojęcia jak wycisnąć z niego ten plastik ,żeby nic tam nie uszkodzić. Próbowałem szarpać ,ale zero powodzenia.

thumb_hosting_zdjec_1440525357__dd.jpg

Zna ktoś jakiś sposób na to?

Cały wątek na temat naprawy nawiewu przeczytałem i znalazłem podobny problem do mojego lecz nikt na niego nie odpowiedział.

Wyczytałem też o możliwości sprawdzenia właśnie czy silnik wentylatora działa przez podpięcie go do akumulatora na chwilkę, ale jak go wydostać i jak to zrobić?

Proszę o pomoc jestem w tym zielony ,ale chęci do zrobienia czegoś sam mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes o to chodzi, że już odkręciłem ten cały mechanizm, ale kostka umieszczona na nim nie chce wyjść. Wiem o tym, że aby wyjąc ten plastik z kablami trzeba z tyłu tego dociskać fragment plastiku który umożliwia wyjęcie całej tej kostki, ale nic to dociskanie i wyciąganie w kierunku kabiny nie pomaga. Całość robiłem wg. instrukcji zamieszczonej przez użytkownika Van GORRE w tym piście http://megane.com.pl/topic/31207-nawiew-zdechl/page__st__120__p__66656#entry66656 , lecz stoję w punkcie "Należy najpierw wypiąć wtyk z kablami - zaznaczony białą strzałką i numerem 4. UWAGA "przycisk" umożliwiający wyjęcie jest z drugiej strony!

Należy go przycisnąć i pociągać całą wtyczkę w stronę kabiny samochodu (patrząc na foto, pociągać w lewo ;)).

Następnie trzeba odkręcić obie śrubki (zaznaczone czerwoną strzałką)."

 

Pomijając, że On napisał, że najpierw należy ten plastik wyjąc a później dopiero odkręcić te śrubki od całości o których piszesz Prezes. Próbowałem tak jak On opisał lecz dostęp jest utrudniony przy takim przebiegu czynności.

 

A i jeszcze gdyby ktoś mógł mi napisać jak sprawdza się wiatrak wentylatora "na krótko" byłbym wdzięczny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!