Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Hatchback Ciężarowy - Czy muszę mieć kratkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem Renault Megane II hatchback z 2004r. Auto było zarejestrowane jako ciężarowe i ja przerejestrowałem na siebie również jako ciężarowe, bo nie chciałem zmieniać rodzaju pojazdu, i nie przeszkadzało mi to, że może jeździć tylko 4 osoby. Teraz się zastanawiam jak to wszystko wygląda ze strony prawnej. Problem jest taki, że nie posiadam kratki i w środku wygląda tak, jakby tej kratki tam nigdy bie było (załączyłem zdjęcia). Zamiast kratki jest półka pomiędzy tylną kanapą i bagażnikiem, jak w każdym samochodzie osobowym.

Czy ktoś z Was wie, czy ja mogę mieć problemy z policją: mandat, zatrzymany dowód i t.d. A co na to powie straż graniczna, jeśli będę chciał wyjechać za granicę Unii?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

 

Pozdrawiam!

post-85024-0-31851600-1442680209_thumb.jpg

post-85024-0-54066200-1442680307_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie auta rejestrowane jako ciężarowe miały kratki.

Pomyśl nad zrobieniem przeglądu i zmianie wpisu w dowodzie.

Przed zrobieniem przeglądu będziesz się musiał udać do firmy, która wystawi Ci fakturę za zmianę przeznaczenia auta.

W tym przypadku kratki nie ma, ale pewnie i tak po prostu wystawią Ci fakturę za demontaż.

Później udajesz się na SKP gdzie zrobią Ci przegląd.

Duże serwisy, które mają też SKP mogą zrobić obie czynności na raz, wtedy całość wychodzi 200-250 zł.

Następnie z takimi gadżetami udajesz się do WK: oświadczenie z firmy o przeróbce wraz z fakturą, badanie z SKP, książka auta, dowód, tablice.

W WK wyciągną od Ciebie jeszcze ok. 100 zł na nowy dowód rejestracyjny.

Korzyści są z tego takie, że nikt się nie przyczepi do braku kratki, a w niektórych firmach ubezpieczeniowych będziesz miał niższą składkę OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka jest obowiązkowa w autach rejestrowanych po raz pierwszy od połowy 1999 r i do 2009 r. Po 2009 mogą mieć ale nie muszą, - warunek to posiadanie europejskiej homologacji. W twoim przypadku wpis ciężarowy 4 osobowy nie daje ci nic. Zmianę najkorzystniej zrobić w trakcie przeglądu okresowego lub przy okazji zmiany DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!