Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona silnika?


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Do Lucas.Nie wiem wprawdzie dokładnie jak to jest w Megane ale opisze jak mam w Scenicu 1 phase 2 1,9 dci .W chwili zakupu nie było żadnych osłon poza intercoolera (po lewej stronie). Na szrocie dokupiłem centralną krótką (pomiędzy p-mgielnymi) za 30 zł. Następnie dokupiłem lewa i prawą spodnie na All po 20 zł.Wypełniają one przestrzeń pomiędzy błotnikiem a podłużnicami.Niestety jakość prywatnego wytwórcy -taka sobie.

Kolejny zakup bardzo ważny to osłona największa wypełniająca centralną przestrzeń pod samochodem łącząca się z ww bocznymi i centralna przednią.Sięga poza skrzynię biegów.Koszt na All około 90 zł i ta była jak profesjonalna.Dodałem do niej wygłuszenie z arkusza sztywnej szarej pianki .Do kupienia na All za 20 zł.Dodam ,że osłona intercoolera jest ważna bo stanowi swoista kierownicę powietrza do IC.Natomiast NIE WOLNO zakładać pionowych zaślepek do zderzaka o zasłaniają dopływ powietrza do IC.Koszty:około 200zł całość. Zyski.Obudowany jak firmowo silnik wyciszył się znacznie co w dieslu szczególnie ważne .No i czysty silniki agregaty.Cena na szrocie dla wariatów.Warto natomiast podjechać na szrot lub do ASO i obejrzeć jak wyglądają oryginały.

Moim zdaniem komplet osłon MUSI być założony a im prędzej tym lepiej.

Przy okazji :jaka jest dozwolona max prędkość na naszych drogach bo może coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na to co pisałem na początku <ok> to była jedyna próba sprawdzenia max. prędkości, normalnie jeżdżę o wiele wolniej ;-) Odnośnie tych osłon to :-? z tego wszystkiego co opisałeś to nie mam nic :-| po za szczątkami plastiku które próbują kierować powietrze na IC i z tymi cenami to faktycznie jak się popatrzy na alledrogo to będzie się zgadzało, ale ta kierownica to wyjątek. Tak dla sprostowania, oryginał sprowadzony z Francji 230zł :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność w temacie.Pozakładaj wszystkie bo naprawdę warto.Jak dobrze trafisz na szrocie to Cię ceny nie powalą ,choć za środkową się cenią. Tak naprawdę to na początku nie liczymy tych niby duperelek po około 30-40 zł.Przy podliczaniu zupełnie jak w markecie.Wszystko darmo lub po 3 zł a w kasie stoi jak byk na displayu ,że 700.

Pozdrawiam

PS też testowałem i tyle na liczniku było co u Ciebie.Na co dzień wg regulaminów.No może ciut więcej ale niedużo.Więcej na piwo zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!