Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy mam autoalarm?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

parę dni temu kupiłam Renault Megane. Sprzedający powiedział mi, że ma autoalarm, nie sprawdzałam tego bo nie uważałąm iż jest to najistotniejsza sprawa. Treaz jednak widzę że chyba nie ma, ale nie jestem pewna i właściwie to nie wiem jak to dobrze mogę sprawdzić? Wiem, że to głupie pytanie ale to mój pierwszy samochód i kompletnie się na tym nie znam. Miga mi światełko czerwone oznaczające blokadę skrzyni. Ale co z alarmem?

I drugie pytanie: ile powinno się świecić świateł z tyłu przy włączonych mijania, bo mi się palą 2 pary;/

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie: ile powinno się świecić świateł z tyłu przy włączonych mijania, bo mi się palą 2 pary;/

Jeżeli to jest megane I to prawidłowo.

 

Co do alarmu: Zamknięte auto otwórz z kluczka, otwórz drzwi i słuchaj :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok to jest Renault Megane RT z 98, nie wiem czy jedynka czy dwójka bo nigdzie tego nie napisali:P Czy jak otworzę drzwi z kluczyka to nie popsuje mi się centralny zamek?

 

Easy miga takie czerwone światełko na desce rozdzielczej, wyczytałam, że jest to blokada skrzyni biegów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mantana, w takim razie masz Megane I PH I.

Centralnemu nic sie nie stanie jak otworzysz auto z kluczyka :?: - ewentualnie na górze przednich słupków możesz mieć włożone czujniki wnętrza - one mogą być solidną przesłanką że autoalarm masz zainstalowany :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok w takim razie z tymi swiatlami wszystko ok tak?:?:))) co mozesz mi powiedziec o takim samochodzie?

 

Sluchajcie to jaki najlepiej zalozyc autoalarm(bo pewnie sa jakies różne wersje) do tego auta?Chcialabym nie nosic dodatkowego kluczyka wiec moglby sie wlaczac razem z centralnym. Taki najlepiej za rozsadna cene:)

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Montana, migające światełko na desce rozdzielczej to kontrolka immobilizera, a jeżeli chodzi o autoalarm to kontrolka do niego w postaci maleńkiej diody powinna mieścić się z boku kierownicy, najczęściej po lewej stronie. Aby autoalarm działał musisz go najpierw uruchomić czyli zaprogramować jego działanie, :-> wykonując odpowiednie czynności opisane w tzw. kluczu z kodem, który sprzedający musiał Ci dać. Poszukaj go w dokumentach i instrukcjach, powinien być doczepiony np. do instrukcji obsługi autoalarmu. Pozdrawiam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!