Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

falowanie obrotów podczas jazdy


emzo1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakupiłem niedawno Megane Coupe 1.6 16v 1999r które postanowiłem uratować. Na dzień dobry auto miało podstawowy problem, wariujące obroty. Na zimnym silniku są wysokie tj.1500 - 2000 i podczas jazdy po wysprzęgleniu falują. Druga sprawa auto potrafi samo delikatnie przyspieszać po puszczeniu gazu lub trzyma obroty na biegu. Przejrzałem podobne tematy na tym forum i według wskazówek sprawdziłem szczelność kolektora (jest ok), wymieniłem uszczelki kolektora, wyczyściłem przepustnice, wymieniłem sondę lambda, wymieniłem silnik krokowy i czujnik temperatury. Po podłączeniu kompa zero błędów. A problem jest nadal. Nie wiem co może być przyczyną...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki nie sprawdzałem, kolektor dolotowy jest szczelny (jak pisałem nawet profilaktycznie wymieniłem uszczelki). Czy można sprawdzić map sensor w jakiś inny sposób niż wymiana ? :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. On powinien być sztywno osadzony, na tym dzióbku wchodzącym w otwór w kolektorze powinna być uszczelka.

Poszukaj, gdzieś na forum o tym pisałem, chyba nawet dałem fotki tej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu też jest uszczelka ale chyba jednak nie trzyma. Zakupiłem właśnie z allegro używany. Dam znać czy to było to. Dziękuję za pomoc. :)

 

Dodano: 28 paź 2015 - 17:30

A więc przyszedł map sensor. Wymieniłem szybciutko na parkingu i mam pytanie. Czy muszę resetować kompa? Czy zdjęcie minusowej klemy wystarczy by zresetować kompa ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie ma poprawy. Obroty nadal szaleją.

 

Dodano: 28 paź 2015 - 20:59

Jakiej firmy polecacie silnik krokowy ? Ten który kupiłem nie byl najtańszy 120 zl . Czytałem ze nie wszystkie zamienniki dobrze działają ...

 

Dodano: 28 paź 2015 - 21:34

Link http://sendfile.es/pokaz/547173---5xpk.html . Tak zachowuje sie na zimnym silniku po wrzuceniu na luz w czasie jazdy. Po wrzuceniu biegu potrafi przyspieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoko, ale możliwe tylko na zimnym silniku, przy rozładowanym akumulatorze i włączonym ogrzewaniu t. szyby i lusterek.

Po uzyskaniu przez silnik ok 1/3 temp. pracy obroty powinny spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie znalazłem chyba rozwiązanie. Podczas psikania plakem przy przepustnicy silnik zaczął się dusić. Postanowiłem wymienić oringi. Na tej stronie znalazłem opis jak to zrobić, który zaczyna się tak : "Jest to najczęstsza przyczyna falowania obrotów. Uwaga. Nie dajcie się wpuścić w koszty przez mechaników wymieniając silnik krokowy itd.." . Szkoda że nie znalazłem tego 300zł temu :)

 

Dodano: 29 paź 2015 - 17:07

Oringi będą jutro. W weekend je wymienię i dam znać

 

Dodano: 31 paź 2015 - 17:04

A wiec założyłem oringi i problem zniknął. Ten duży był już spłaszczony i przepuszczał powietrze. A więc Panie i Panowie, jeśli będzie problem z falowaniem zwróćcie uwagę na te oringi. Silnik krokowy i przepustnice i tak będziecie czyścić, a więc radze od razu wymienić oring.

 

Dodano: 02 lis 2015 - 10:48

Niestety dziś problem powrócił... :( Dziś odpaliłem auto na zimnym silniku na postoju było ok. Po przejechaniu paru metrów silnik znów zaczął falować i wskazówka obrotomierza zatrzymała się na 2000 obr. Nie mam już pomysłów co może być nie tak... Czemu tak się dzieje na zimnym silniku ? Po rozgrzaniu auta wszystko jest ok. Czy czujnik przepustnicy może wywoływać takie objawy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!