Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opóźniona reakcja na pedał gazu


Jankesiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam nowy temat ponieważ mam problem nie poruszany chyba na tym forum. Otóż reakcja na pedał gazu w moim sceniku jest nieco opóżniona, tak około 0,5 sekundy.Reakcja jest opóźniona i mam problem z ruszaniem pod górkę-auto gaśnie bo za późno wchodzi na obroty. Jeździłem takim samym autem od kolegi i tam reakcja na gaz jest błyskawiczna. Auto ma silnik 1.6 16V, jeżdzi na benzynie bez instalacji gazowej, silnik odpala bez problemów, spalanie w cyklu miejskim między 8-9 litrów. Może ktoś miał taki problem i zna rozwiązanie. Prosze o informację.

 

Dodano: 14 gru 2015 - 20:40

Odkryłem, że po wciśnięciu sprzęgła reakcja jest normalna. Po puszczeniu jest gorzej. Widocznie skrzynia po złączeniu z silnikiem przyhamowuje obroty. Nikt nie ma takiego przypadku?

Edytowane przez Jankesiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że ta opóźniona reakcja występuje również na postoju. Gdy wcisnę sprzęgło jest w porządku. Wiem, że po puszczeniu sprzęgła silnik łączy się ze skrzynią i główny wałek kręci razem z silnikiem. Może skrzynia za bardzo obciąża silnik. Hm. Myślałem też o przepustnicy. Gdyby była sterowana hydraulicznie to może jakaś nieszczelność w układzie ssącym przy naciskaniu wysprzęglika. Ale przepustnica sterowana jest elektrycznie. Nie mam pomysłu. Mechanik też nie ma pojęcia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Nie wymieniałem bo podobno producent nic o wymianie nie pisze. Też nie sprawdzałem stanu. Może lżej skrzynia będzie pracować i problem zniknie. Jest to napewno niezły pomysł. Muszę tylko sprawdzić jaki olej wlać i jaką ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemów z czujnikiem sprzęgła? Podłączałeś auto pod interfejs? nie ma błędu czujnika sprzęgła? Jak masz okazję to wsiądź do auta kolegi i sprawdź reakcję na gaz przy wciśniętym oraz puszczonym sprzęgle - jest taka sama, czy w którymś przypadku jest żwawsza? U Ciebie jest tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod prosty interfejs obd2 nie clipa. Żadnych błędów nie pokazuje. Myślałem też o czujniku. Są trzy. Górny jest z tempomatu którego nie posiadam. Środkowy tzw. potencjometr wpływa na odblokowanie ręcznego, raczej działa dobrze, a dolny jakby sterował obrotami silnika podczas zmiany biegów. Próbowałem odłączyć dolny. Spowodowało to, że w trakcie jazdy podczas zmiany biegów silnik wchodził na wyższe obroty. Na postoju niewiele to zmieniło. U kolegi też jest minimalna różnica między dodaniem gazu na sprzęgle lub bez, ale nie jest to, aż tak dosadne jak u mnie. Kolega ma silnik 2.0 więc może moc silnika koryguje tę różnicę. Niestety nie znam nikogo kto ma taki sam silnik jak ja czyli 1.6 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o tych czujnikach to wiesz więcej niż ja :)

W kilku autach zauważyłem, że reakcja na gaz jest zależna od wciśnięcia sprzęgła i od razu przyszło mi to do głowy. Aktualnie sam mam niekiedy problem właśnie z takimi jak to określiłeś - rosnącymi obrotami przy zmianach biegów. Muszę do tego czujnika zajrzeć u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Trochę czasu upłynęło od ostatniego postu. Odzywam się jednak ponieważ problem się rozwiązał. Rzeczywiście winowajcą problemu było sprzęgło. Wymieniłem je bo brało już bardzo wysoko i szarpało czasami podczas ruszania. Autko jeździ jak nowe. Reakcja na gaz jest błyskawiczna. Dziękuję za sugestie i temat zamykam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!