Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czasami zgaśnie przy pierwszym odpaleniu po postoju


Hydrox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od maja jestem posiadaczem Megane III ph1 Coupe 1.6 16v. Przez okres lata wszytko było ok zero problemów z autem. Od jakiegoś czasu tylko kiedy jest wilgotno i pada przez dzień-dwa pojawiły się problemy z odpalaniem(auto nie garażowane stoi pod chmurką).

Raz na jakiś czas zdarzy się że gdy włożę kartę odczekam do komunikatu OK na wyświetlaczu, wcisnę sprzęgło i przycisk START Meganka odpala ale nie tak jak powinno być poprawnie (czyli do 1000 obrotów z spadkiem na 750), samochód chodzi przez chwilę (1-3 sekundy) na jakieś 500 obrotów i gaśnie (czasami pojawia się info "Wciśnij sprzęgło" i START ale pedał jest wduszony do końca), zdarza się tak okazyjnie tylko i wyłącznie przy np. całonocnym postoju. Przy drugiej próbie odpalenia zawsze jest ok. Podczas jazdy, niezależnie od pogody, wszystko jest w porządku. Proszę o wskazówki co to może być. Na forach są podobne przypadki ale nie identyczne jak mój. Osobiście zastanawiam się nad tym czy akumulator może mieć wpływ na ten problem. Auto ma aku od nowości, a więc 5 lat można powiedzieć, że powinien on być niedługo wymieniony.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przepustnicy + kontrola czujnika spalania stukowego. Miałem taki przypadek że obroty zaraz po odpaleniu spadały na <500 ale nie gasł. W serwisie po podłączeniu do kompa wyszła wymiana czujnika spalania stukowego a przepustnicę przeczyszczono przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy pojawił się objaw jakby przydechł po odpalaniu i często falowały niskie obroty. Po wyczyszczeniu przepustnicy falowanie znikło. Dzisiaj wstawiłem auto na wymianę czujnika spalania stukowego. Podobno właśnie efekt przydychania jest nim spowodowany. Zobaczę czy pojawi się po naprawie. Podepnij auto do komputera i zobacz czy pojawia się ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!