Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne buczenie na biegu, ale bez obciążenia, w czasie jazdy


sew1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam MII ph I 1.6 16v, nalot 185 tkm, od jakiegoś czasu zaobserwowałem takie wycie/buczenie, czasem przerywane, nie za głośne, ale jednak irytujące, podczas jazdy, wyłącznie bez obciążena - jak się wciśnie pedał gazu lub sprzęgła to przestaje np. jadąć tak 100 i powyżej....co to cholerka może być? przepraszam jak założyłem niepotrzebnie nowy temat, ale nie mogłem podobnego problemu znaleźć. dziś podjadę do mechanika od renówek, może coś więcej powie.

Mam nadzieję, że to nie skrzynia się sypie - chodzi elegancko, pod obciążeniem nic nie słychać...zatem moje nadzieje są raczej sensowne odnośnie łożysk w skrzyni, chyba by hałasowały pod obciążeniem też prawda?. Dodam, że ostatnio zmieniałem oleum w skrzyni, ten hałas pojawił się niedługo przed wymianą, po wymianie nie ustał.

Auto też miało niedawno problemy wywołane chyba kzfr, czasem gorzej odpalał już (już raz kzfr wymieniane miał wcześniej, przy ok. 130 tkm). Było pół oleju, dolałem do maksa, ostatnio nawet wymieniłem olej, wyczyściłem elektrozawór i pali elegancko....ale wycie w czasie jazdy jest....

Ktoś coś na ten temat? za wszelkie rady będę wdzięczny.

 

Dodano: 27 lis 2015 - 16:27

byłem dziś u mechanika od renault, zajrzał pod spód posprawdzał luzy, łożyska kół, przejechał się kawałek, ale tak do 70, bo nie było czasu na więcej. mówił, że w skrzyni nie słyszy nic niepokojącego, że w ogóle nic nie słyszy, ale nie było czasu jechać gdzieś dalej i się bujnąć do tych 120 żeby to usłyszeć. Powiedział, żeby obserwować czy się nasili i jak tak się stanie to podjechać za jakiś czas - może to łożysko półosi zaczyna dogorywać, może to faktycznie kzfr (ktoś miał taki wypadek czytałem, że obajawiało sie takim czymś) - on nic nie stwierdził przy niższych prędkościach. więc narazie olewam i będę obserwował. na słuch wydaje mi się, że to z lewego przodu dobiega, ale może przenosi przecież. Jak ktoś miał coś podobnego proszę o jakieś wskazówki

Edytowane przez sew1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj kolego. Mam podobny problem z buczeniem przy ok. 120- 130 km/h i "odpuszczeniu" gazu. Czy temat Ci się jakoś "rozwiązał"? Jeśli tak to daj znać co było.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!