Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek paliwa z górnej części baku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie z racji Świąt chciałem życzyć wam wszystkim spokojnych, rodzinnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, a teraz do rzeczy :) Pacjent to Megane III 1.5 dci 106 KM, z racji ostatniej zmiany miejsca zamieszkania jak i pracy nie było zbyt dużych środków na tankowanie auta do pełna i problem się pojawił po złotej myśli "są święta to zaleje pod korek" i tym samym pojawił się rano wyciek pod autem, plama niby nieduża ale sama myśl była przerażająca - uszkodzony bak a po południu droga do rodzinnego domu (200 km), szybka diagnoza przetarty bak (wyglądał w jednym miejscu na uszkodzony)... jednak coś mnie skusiło podniosłem tylną kanape i ukazał się widok rozlanej ropy u góry baku (nie wspomnę o zapachu ropy który już się unosił podczas wsiadania do auta... problem w tym że ciężko zdiagnozować czy ten wyciek jest z tego dużego oringu- nakrętki co trzyma ten cały pływak, czy z przewodów... (ta duża nakrętka się jeszcze dokręciła jakies 5 cm) Wyczyściłem do okoła zmywaczem który ładnie odparował i było ok przez chwilę, zostawiłem auto na kilka godzin wracam i dalej plama (fakt że paliwa było pod korek bo od tankowania zrobiłem kilka km), obecnie przejchałem jakies 250 km paliwa ubyło, wyczyściłem ponownie i zobaczę jutro jak to wygląda jeżeli poziom paliwa zmalał,

 

Proszę jednak o opinię czy ktoś miał taki wyciek (dodam, że auto jest w moich rękach prawie 2 lata przez pierwszy rok tankowałem tylko do pełna, a ostatnie tankowanie było kilka miesięcy temu, na pewno bym poczuł lub widział że są plamy, w dodatku jak to jest montowane czy jest tam jakaś gumowa uszczelka? (która mogła się podwinąć?),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!