Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie przedniej szyby i fotela kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc z rozwiązaniem mojego problemu. W megance (rok 99, 1.4 silnik, wersja z klimatyzacją, sedan) mam przednią szybę ogrzewaną (jest widoczna siatką oraz przycisk ogrzewania) lecz włączając ją nie świeci się kontrolka a co za tym idzie nie grzeje przednia szyba.

Podobny problem jest z podgrzewanym fotelem kierowcy. Nie zapala się dioda na przycisku po włączeniu. Po stronie pasażera działa.

Powiedzcie mi proszę czy sprawdzenie jest mocno skomplikowane i gdzie może leżeć problem.

 

Pozdrawiam Mariusz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma bezpiecznika bezpośrednio od tych elementów więc skupię się na przekaźnikach. Jako, że noga w tym jestem to muszę chwilę poszukać informacji.

Dziękuję bardzo za punkt zaczepienia.

Gdyby coś wypłynęło po drodze to pozwolę sobie napisać.

Pozdrawiam,

Mariusz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, znalazłem wczoraj jakiś schemat bezpieczników i przekaźników i faktycznie jest bodajże pod maską 65-ka od ogrzewania przedniej szyby.

W środę będę mógł coś najwcześniej sprawdzić. Szczerze mówiąc to mam nadzieję na rozwiązanie sprawy po najmniejszej linii oporu.

 

Wolałbym nie przelutowywać przekaźników (gdzieś to wczoraj wyczytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam problem z podgrzewanych fotelami. U mnie nie grzeją oba. Sprawdziłem już bezpiecznik w kabinie oraz dziś bawiłem się włącznikami i słychać pod fotelami pracę przekaźników. Kontrolki również się świecą. Ma ktoś może pomysł co może jeszcze być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by była nieciekawa opcja. Dziś co prawda jak wracałem do domu to miałem wrażenie jakby fotel kierowcy zaczął grzać tyle że trwało to krótką chwilkę. Wyczytałem gdzieś że jest coś takiego jak termostat. Może on coś wariuje. Czy w mega jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!